Yazın Kuruyan Saçlar İçin Bakım Önerileri


Kuruyan Saçlar için Şampuan, Nasıl Nemlendirilir Evde Bakımı Nasıl Olur Nasıl Yapılır Maske Kadınlar Kulübü Suna Dumankaya Doğal Bitkisel Yöntemler Öneri ve Tavsiyeler

Güneşin etkisini göstermesi ile birlikte bu durumdan saçlarda nasibini almış durumda.


Yazın Kuruyan Saçlar İçin Bakım Önerileri


Her ne kadar güneş ışığına saçların da ihtiyacı olsa da aşırı güneş ve güneşin zararlı ışınları saçlara zarar vererek yıpranmasına aynı zamanda kurumasına sebep olmaktadır.

Şimdi, yazın kuruyan saçlar için bakım önerileri hakkında sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Saçlarınızı korumak adına çok fazla güneş altında durmamalı ve güneşe çıkarken saçlarınızı toplamalısınız. Ancak önlemlere rağmen saçlarınız yaz aylarında kuruyor ve eski canlılığını kaybediyor ise bunun bir çözümü var.

Öncelikle haftada 1 defa duş öncesinde saça masaj eşliğinde 1 tatlı kaşığı doğal ve ılık zeytin yağı yedirilmelidir. Yaklaşık 2 ya da 3 saat saçta duran zeytinyağı ılık su ile iyice durulanmalıdır.

Bu uygulama ile saçlar eski parlaklığına kavuşacak ve aynı zamanda nem ihtiyacını alarak kuruma son bulacaktır. Yazın kuruyan saçlar için diğer bir yöntem ise badem yağı kullanımıdır.

Kuru saça 6-7 damla olarak uygulanan bu yağ saça iyice yedirilir ve ardından yaklaşık 5 saat bekletilir. Ardından ılık su ile yağ saçtan arınıncaya kadar durulanır.

Ayda 1 defa bu işlemi uygulamanız saçlarınıza nem katacak ve saçlarınızda ki kuruma sorunu son bulacaktır.

Bununla birlikte diğer bir yöntem ise yumurta maskesidir. Kuru saça bir adet yumurtanın sarısı sürülür ve 4 saat bekletilir ardından soğuk su ile yumurta saçtan arınana kadar saçlar yıkanır.

Bu işlem ile saçlarınız nem kazanır ve kuruma sorun ortadan kalkar.

İlginizi Çekebilir

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir