Yosun Maskesi İle Cildinizi Gençleştirin


Yaşlanmaya bağlı olarak ciltteki nem azalır ve kırışıklıklar oluşur. Ciltte oluşan kırışıklar nedeniyle yüz yaşlı bir görünüme kavuşur. Cilt kırışıklığı giderilerek genç görünüme kavuşmak mümkün. Cildin kaybettiği nem tekrar geri kazandırılarak genç görünüm elde edilebilirsiniz.

Yılların etkisiyle yaşlanan insan cildinde yaşlanmaya bağlı olarak nem azalır ve kırışıklık başlar. Yaşlanan ciltleri gençleştirmek mümkündür. Cildi gençleştirmenin yolu ise kaybedilen nemin geri verilmesi başka bir deyişle cildin nemlendirilerek canlandırılmasıdır. Cilt güzelliği için çeşitli yöntemler ve maskeler uygulanmaktadır.


Yosun Maskesi İle Cildinizi Gençleştirin


Güzellik merkezlerinde kırışıklıkların giderilmesi için en fazla tercih edilen yöntemlerden biri  de yosun maskesi. Evde doğal malzemelerle de hazırlayabileceğiniz yosun maskesi cilt lekeleri ve kırışıklıkları gidermek için kullanabilirsiniz.

Yosun Maskesinin Faydaları Neler?

Cildi gençleştirmek ve yaşlılık etkilerinden arındırmak için kullanılan yosun maskesinin çok sayıda faydası vardır. İşte yosun maskesinin faydaları;

-Cildi nemlendirir, kırışıklığı azaltır, gençleştirir ve nem oranını dengeler

-Sivilcelerin giderilmesinde kullanılır

-Cilde zarar veren toksinlerin atılmasına yardımcı olur, antioksidan özelliği vardır

-Hücrelerin beslenmesinde ve yenilenmesinde yardımcıdır ve cildin güzelleşmesine olumlu katkı sunar

-Cildi besleyici vitamin, protein ve mineralleri barındırmaktadır.

Suna Dumankaya Yosun Maskesi Tarifi

Piyasada hazır olarak satılan yosun maskesinin 50 ile 90 TL arasında değişken fiyatı vardır. Bunun yerine doğal malzemeler kullanarak kendiniz yosun maskesi yapılabilirsiniz. Ev yapımı bu maskeler hem daha ekonomiktir. Suna Dumankaya Yosun Maskesi yapımına göz atıldığında evde doğal şartlarda yapılabildiğini de göstermektedir. İşte maske yapımında kullanılan malzemeler; Üç yemek kaşığı spirulina (yosun), iki çay kaşığı zeytinyağı ve su.

Malzemeleri bir kabın içerisine koyup iyice karıştırın. Karışım ile elde edeceğiniz maskeyi haftada bir defa olmak üzere bir saat süresince yüzünüze uygulayın. Bu işlem dört seans olarak gerçekleştirin ve seanların tamamlanmasıyla etkileri görmeye başlayacaksınız.

Zararları tespit edilemeyen yosun maskesi hassas ciltlerde kaşınma yapabildiğinden dikkatli olmanız gerekmektedir.

Spirulina Yosunu Nedir? Spirulina Yosunun Nasıl Üretilir?

İlk foto sentetik canlıların torunu olarak kabul edilen spirulina yosunu, mavi-yeşil algler grubuna ait bir türdür. Doğaya saygılı olan spirulina yosunu,  dünya kaynaklarından minimum ölçüde tüketen ve çevreye zarar vermeyen  havuzlarda üretimi yapılmaktadır.

Spirulinalar olgunlaştıktan sonra sudan süzülür ve hiçbir işleme tabi tutulmadan kurutulmaya bırakılır. Kuruyan yosunlar doğal olarak toz halinde veya tablet şekline getirilerek kullanılmaktadır. En iyi protein kaynağı olan Spirulina Yosunu, %65 protein oranı içermektedir. Yine vitamin B12, vitamin B kompleks, günlük beta karoten ile birlikte esansiyel mineraller, gama-linolenik asit içermektedir.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir