Yüz Maskesi Yoğurt Ve Karbonat Maskesi


Karbonatın renk açıcı özelliği olduğunu hemen hemen herkes bilmektedir. Karbonat ciltteki siyah noktaları, ciltte oluşan lekeleri ve ya sivilce izlerini azaltmaktadır. Bu saydıklarımız gibi sorunlarınız var ise doğal bir çözüm Yüz Maskesi Yoğurt Ve Karbonat Maskesi olarak bilinmektedir.

Yüz Maskesi Yoğurt Ve Karbonat Maskesi ne işe yarar?


Yüz Maskesi Yoğurt Ve Karbonat Maskesi


Bu maskenin doğal bir peeling etkisi bulunmaktadır, cildinizi yenilediği gibi lekeli görünümleri hafifletmektedir ve siyah noktaları da azalttığı bilinmektedir. Cildinizin ışıl ışıl parlamasına yardımcı olacaktır.

Yüz Maskesi Yoğurt Ve Karbonat Maskesi ne işe yarar?

Hafta da bir defa uygulamanız yeterli olacaktır. Çok sorunlu bir cilde sahip iseniz haftada 2 kere de uygulamanızda sakınca yoktur. Hassas cilt türüne ve çok fazla kuru cilt türüne sahip olanların dışındaki hemen hemen herkes bu maskeyi kullanabilir.

İltihaplı yara ya da sivilceniz var ise bu maskeyi kullanmamalısınız. Bu tarz cilde sahip ve cildinizde sorunlar var ise doktora başvurmanız gerekmektedir.

Yüz Maskesi Yoğurt Ve Karbonat Maskesi nasıl yapılmalıdır?

Bir tatlı kaşığı kadar yoğurt ve tepeleme olacak şekilde bir çay kaşığı kadar karbonatı küçük bir kabın içerisinde karıştırınız. Bu karıştırma esnasında kabaracak ve krem şanti kıvamına ulaşacaktır. Bu elde ettiğiniz karışımı gözlerinizin çevresi ve dudağınızın çevresi haricinde tüm bölgelere uygulayabilirsiniz. Tüm bölgeye uygulamayıp sadece cildinizin sorunlu yerlerine de uygulayabilirsiniz.

Bu maskenin cildinizde kalma süresi en fazla 15 dakika olmalıdır. 15 dakika içerisinde kuruyacak olan bu maskeyi, kuruma işleminin ardından eliniz yardımı ile soyabilirsiniz. Soyma işlemi esnasında siyah noktalarınız ve ölmüş olan cilt hücreleriniz soyulma işlemi sırasında çıkacaktır.

Soyma işleminden sonra en son ise bu maskeyi ılık su yardımı ya da var ise yüz yıkama jeliniz ile yıkayıp ardından soğuk su ile cildinize şok etkisi yaraştırmalısınız. Soğuk su gözeneklerinizi açıp, cildinizin daha diri görünmesine yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir