Yüzdeki Çiller Nasıl Geçer ?


Genetik sebepler bunun yanı sıra güneş ışınlarının cilt yüzeyinde meydana getirdiği lekeler ve doğum sonrası oluşan kahverengi çiller bayanları zaman zaman rahatsız eden durumdur.

Son yıllarda her ne kadar dikkat çeken ve beğenilen bir durum olsa da bazı bayanlar kusursuz bir görüntü için çillerden kurtulmak istiyor.


Yüzdeki Çiller Nasıl Geçer ?


Yüzünüzde ki çillerin bir ay gibi kısa sürede geçmesi mümkün. Bu yazımızda vereceğimiz kürü düzenli uygulamanız durumunda kahverengi lekelerin rengi açılacak ve çiller kaybolacaktır.

Peki, yüzdeki çiller nasıl geçer ? Gelin şimdi birlikte öğrenelim.

Özellikle yaz aylarında artık gösteren genetik çil lekeleri içinde bu tarif kolaylıkla uygulanabilir. İlk olarak bir çay bardağı doğal süte( paket yerine çiftlik vb. yerlerden alınan işlenmemiş süt tercih edilmeli) bir adet salatalığı rendeliyoruz.

Ardından bu karışımı buzdolabında yaklaşık 12 saat bekletiyoruz. 12 saat bekleyen süt salatalık karışımını iyice süzüp salatalık tanelerinden arındırıp uygulama aşamasına geçiyoruz. Salatalık özlü süt karışımını çilli bölgeye 4 kere üst üste uyguluyoruz.

İlk katı sürüp kurumasını beklemeden ikinci katı sürüyor ve bu şekilde 4 defa tekrarlıyoruz. Ardından bu karışımı yüzde yarım saat bekletip soğuk su ile duruluyoruz.

Günlük olarak 2 defa uygulanan bu karışım yaklaşık olarak 1 ay boyunca uygulanması halinde yüzde ki lekelerin rengi açılarak çiller yok olacak ve pürüzsüz bir cilt olacaktır.

Her gün bu karışımı yeniden hazırlamalı ve taze olarak uygulama yapmalısınız.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir