Ağda Lekesi Nasıl Geçer?


Ağda Lekesi Nasıl Geçer, Nasıl çıkar,sir ağda lekesi nasıl çıkar,ağda lekesini geçiren tarif, ağda lekesi tarifi Suna Dumankaya Nasıl Çıkarılır Temizlenir?

Ağda lekesi çıkarmak oldukça zor bir yöntem gerektirir. Çünkü ağda oldukça yapışkan olduğundan bulaştığı yüzeyden çıkarılması zordur.


Ağda Lekesi Nasıl Geçer?


Peki, ağda lekesi nasıl geçer ? Normalde vücuttan bile masaj yağı ile temizlenen ağda peki bir kumaş yüzeyinden nasıl çıkar? Yağ lekesini çıkarmak ağda lekesini çıkarmaktan bir nebze de olsa daha kolaydır.

Bu yüzden ağdanın bulaştığı yüzeyi masaj yağı kullanarak iyice temizleyin. Bu seferde geride masaj yağının lekesi kalacaktır. Ancak masaj yağı ile ağdalı yüzeyi temizler iken oldukça dikkatli ve tiriz davranmanız gerekir.

Aksi takdirde işinizi kolaylaştırmaya çalışırken geniş bir alana yayar iseniz masaj yağını işiniz daha da fazla zorlaşabilir elbette.

Ağda lekesinden tamamen kurtulduktan sonra iş sırada masaj yağının geride bıraktığı izi temizlemekte.

Bunu da aslında çamaşır deterjanı ile ve ya sıvı deterjanla uğraşmadan kolay bir yöntemle temizleyebilirsiniz.

Öncelikle masaj yağının iz bıraktığı böyleyi tutarak bulaşık deterjanı ile bu kısmı güzelce yıkayın. Yalnız bu işlemi ağda lekesini çıkarır çıkarmaz derhal yapmakta fayda var. Aksi takdirde bu kez de geride masaj yağının bıraktığı leke kalabilir.

Bu yüzden ağda lekesini yıkar yıkamaz derhal bulaşık deterjanı ile masaj yağının bıraktığı lekeyi yıkayın. Daha sonra lekelenen kumaşı ılık bir su içerisine koyarak üzerine biraz da çamaşır deterjanı ilave ederek bekletiniz. Daha sonra kumaşı yumuşatıcı kullanarak da normal bir şekilde yıkayabilirsiniz.

Çünkü ağda ve masaj yağının lekesi geçmiş olacaktır. Ancak dikkat etmeniz gereken bir husus daha var. Ada lekesini çıkartırken masaj yağı ile kesinlikle su kullanmayın.

Leke daha fazla yayılabilir.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir