Apandisit Belirtileri Nelerdir?


Apandisit Belirtileri Nelerdir?

Apandisit günümüzde yaygın bir hastalık olup eğer vücut üzerinde kendisini belirtirse aşırı şekilde bizleri rahatsız eden ve zor duruma sokan hastalıklardan bir tanesidir.


Apandisit Belirtileri Nelerdir?


Rahatsız edici hastalıklar kategorisinde yer alan apandisit hakkında bugün sizlere detaylı olarak bilgi vermeye çalışacağız ve apandisitin nasıl geçirebileceğini sizlere aktaracağız. Konuyu uzatmadan işte sizlere; ”Apandisit belirtileri” adlı içeriğimiz…

Apandisit ilk olarak kendisini karnın genelinde belirtir ve bu ağrı zamanlaşarak karnın sağ tarafına doğru yerleşir. Karnın sağ tarafına yerleşen bu ağrı gittikçe dayanılmaz bir acıya, ağrıya bürünür.

İnsanı fazlasıyla zorlar ve eğer tedavisi yapılmazsa vücutun boşaltım sistemi tamamen kaydebilebilir.

Apandisit eğer karın zarınızın içerisine doğru akarsa sizi zehirleyecektir ve zor duruma sokacaktır. Apandisitinizin sıvısı, karın zarınıza inerse ölüm gibi daha büyük sorunlar ortaya çıkabilir.

Apandisit 2’e ayrılmaktadır ve bu apandisit türlerinden bir tanesi ”Akut apandisittir.” Akut apandisit mukuslu ve irinli aynı zamanda kangrenli olabilir.

Apandisitinizin irinli veya kangrenli olması herhangi bir tehlikenin habercisi değildir. Fakat mukuslu olarak apandisit hastalığı yaşarsanız bir an önce doktora başvurmanız gerekir.

Mukuslu apandisit yavaş yavaş yayılmak yerine direkmen karnın sağ tarafında kendisini belirtir ve gittikçe daha büyük ağrıya sebep olur.

Eğer tedavisi yapılmazsa ölüm gibi yukarıda da dediğimiz gibi büyük hastalıklar yaşanabilir. Apandisitin üstesinden sadece bu konuda uzman olan doktorlar gelebilir.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir