Arap Kızı Kremi Nasıl Kullanılır?


Cilt rengini beyazlatmak ve cilt lekelerinin tedavisinde etkili sonuçlar elde etmek isteyenler tarafından tercih edilen arap kızı kremi cildini güzelleştirmek isteyen bayanlar tarafından tercih ediliyor. Cilt lekelerinin tedavisinde etkin rol oynayan arap kızı kremi kullanımı ile ilgili pek çok farklı soru bulunuyor.

Aslında oldukça uzun yıllardır var olan arap kızı kremi Osmanlı döneminden bu yana pek çok kadın tarafından kullanılmış hatta o dönemde cariyeler tarafından ciltteki ölü derinin temizlemesi ve cilt güzelliği sağlaması amacıyla da kullanılmıştır.


Arap Kızı Kremi Nasıl Kullanılır?


arap-kizi-kremi-kullanimi-fiyat

Peki, arap kızı kremi ne işe yarıyor?

Arap kızı kremi kullananlar tarafından da teyit edildiği üzere;

– Sivilceleri yok eder,
– Çil lekelerini giderir,
– Cilt lekelerinin tedavisinde etkili rol oynar,
– Ciltteki siyah noktaların giderilmesinde etkilidir,
– Cildi beyazlaştırıcı etkisi vardır.

Çil lekelerine karşı düzenli kullanım ile etkili sonuçlar ortaya koyan arap kızı kremi özellikle yüz bölgesinde çillenme ve güneş lekesi problemi olanlar tarafından oldukça tercih edilmektedir.

 

Sivilce ve siyah noktalara karşı tercih edilen arap kızı kremi yağlı, kuru ve karma cilt tipleri için kullanılmakta, sivilce ve siyah noktaların azalmasında kullanılmaktadır. Ayrıca cildi yenileyerek daha canlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

 

Cilt lekelerini tedavi amacıyla da tercih edilen arap kızı kremi düzeni kullanım ile ölü ve lekeli derinin zamanla atılmasında etkin rol oynamaktadır. Cilt beyazlatıcı etkisi ile yenilenen cilt derisinin daha canlı ve parlak olmasına katkıda bulunur.

Arap kızı kremi yukarıda belirttiğimiz cilt problemlerinde düzenli olarak kullanıldığında yaklaşık 1 hafta içerisinde etkisini göstermeye başlamaktadır. Arap kremi kullanımı için sadece cilt problemi olan bölgeye ön yıkama sonrası parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulamanız yeterlidir. Uygulama öncesi ön yıkama ile cilt temizliğini sağlamanız daha hızlı sonuçlar almanız adına etkilidir.

Arap Kızı Kremi Kaç Kez Kullanılır?

Arap kızı kremi tüm cilt tipleri için uygun olup günde 3 kez olarak uygulanmaktadır. Kullanıcılar tarafından etkisi pek çok kez dile getirilen arap kızı kremi bitkisel içerikli bir ürün olaması sebebiyle yan etkiye sahip değildir.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir