Bakımlı Tırnaklar İçin Öneriler


Bakımlı tırnaklar özellikle de bayanlar için çok önemli bir durumdur. Bayanlar her daim tırnaklarının güzel ve bakımlı görünmesini ister.

Bu durumu en çabuk bozan şey kesinlikle tırnak kırılmasıdır. Bu sorunu önlemenin en etkili ve güzel çözümü ise limon suyudur.


Bakımlı Tırnaklar İçin Öneriler


Makalemizin devamında bakımlı tırnaklar için öneriler bulacaksınız.

Tırnaklarınıza manikür yaparken kesinlikle ılık su kullanınız ve suyun içerisine bir kaç damla limon suyu sıkınız. Bu tırnakları güçlendirecek ve ince tırnakların kalınlaşmasını sağlayacaktır.

Yine tırnakların üzerindeki ölü derilerden kurtulmak için ılık su içerinde tırnaklarınızı beklettikten sonra törpüleyin ve eski ve ya kullanmadığınız bir diş fırçası üzerine az miktarda diş macunu dökerek tırnaklarınızı fırçalayın.

Yine ılık su ile yıkayınız. Bu tırnaklarınızın beyazlaşmasını da sağlayacaktır. Ayrıca özellikle bayanların çok yakındığı bir sorun daha var.

Oje sürmekten havasız kalan tırnaklar zaman içerisinde turuncu ve kötü bir görünüm oluşmaktadır. Bunun en etkili ve pratik çözümü istediğiniz renk ojeyi sürmeden önce tırnaklara tırnak cilası sürülmesidir.

Bu sayede tırnaklarda o şekilde turuncu ve kötü bir görünüm oluşmayacaktır. Yine oje sürmekten havasız kalan tırnakların en uygun bakım yöntemi yine limon suyudur.

Akşamları ojeleri çıkarmayı ihmal etmeyiniz ve limonlu suda tırnaklarınızı bekleterek onların rahatlamasını sağlayınız.

El kremini sürerken de tırnaklarınıza da iyice yedirmeyi unutmayınız. Özellik ile limonlu suda bekletilip üzerileri dahil olmak üzere her bir tarafı törpülenen tırnaklar nemlendirici kremi çok daha iyi bir şekilde emmektedir.

Bu sayede tırnaklarınızın hava alması da oldukça kolaylaşır.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir