Bakışı güzel kılan nedir


Her türlü mekânda etkileyici bakışlara sahip olmak isteyen bayanlar işte bu göz makyajı tam da sizin aradığınız şey!
İster günlük hayatınızda kullanacağınız, isterseniz de özel bir davette kullanabileceğiniz, yapması oldukça pratik olan dumanlı bir göz makyajından bahsedelim…

İstediğiniz tonda isterseniz tek isterseniz birden fazla far seçerek dumanlı bir makyajı elde edebilirsiniz. Benim size önerim, özel bir davette bulunacaksanız bakışlarınıza biraz büyü katmak isterseniz parıltılı, içinde sim barındıran far seçmeniz yönünde olacak.

Güzel Bakışın Sırrı Göz Makyajında


Bakışı güzel kılan nedir


Farınızı seçtikten sonra etkileyici bir gözde farınızın renginin çok daha pigmentli olması gerekir bu nedenle kesinlikle bir far bazı uygulamalısınız.

Eğer çift renk seçtiyseniz benim önerim kahverengi ve siyah olacaktır, ilk olarak kahverengi farı alarak göz kemiğinizin üstünde kalacak şekilde yan U şeklinde göz kapağınıza, katlanma bölgenizden gözünüzün bittiği noktaya kadar uygulamalısınız.

Sonra siyah farı alarak göz kapağınızın küçük kısmına yoğun olarak bırakın ve bir karıştırma fırçasıyla kahverengi farla geçişini sağlayarak dumanlı bir görünüm elde etmek için homojen olarak dışa doğru dağıtın ancak iki farın tamamen karışmamasına dikkat edin çünkü iki farklı renk de göz kapağınızda kendini belli edebilmeli.
Dumanlı bir göz makyajını tamamlamak için isteğinize göre kuyruklu ya da kuyruksuz siyah bir eyelenır çekebilirsiniz.

Makyajınızı Kirpiklerle Taçlandırın

Daha sonra tüm bu göz makyajını taçlandırmak için yoğun dolgun kirpiklere ihtiyacınız olacak. Takma kirpik takmak isterseniz kullanabilirsiniz ancak günlük kullanacağınız dumanlı bir göz makyajı yapıyorsanız, kendi kirpiklerinize birkaç kat maskara uygulamanız da yeterli olacaktır.

Dumanlı bir göz makyajı her zaman daha etkileyici bakışlar isteyen bayanların kullanması gereken bir göz makyajıdır. Siz de bu makyajla artık daha etkileyici bakıyor olacaksınız, hiç şüphesiz!

 

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir