Bayram Ziyaretlerinde Evli Bayan Makyajı


Ramazanın sonuna yaklaştığımız bugünlerde bayram telaşı herkesi sarmaya başladı. Özellikle bayanlar için hazırlık ayrı önem taşıyan bir konu.

Öncelikle kendi evi için bayram hazırlıkları yapılmaya başlanacak. Gelecek misafirler için özenli sofralar kurulacak. Ancak unutulmamalıdır ki bayramda sofralar kadar güzel olması gereken kendinizsiniz. Bayram ziyaretleri için ister kendi evinizde olsun, ister siz ziyarete gidin en güzel halinize bürünmek için kolları sıvamalısınız.


Bayram Ziyaretlerinde Evli Bayan Makyajı


Bayram ziyaretlerinde bakımlı olmak için nelere dikkat edilmeli, nasıl bir makyaj uygulanmalı konusunda kafanızı yormayın. Bayram ziyaretlerinde evli bayan makyajı için yapılması gerekenleri birkaç adımda sizler için derledik. Bayram makyajı için gelin bu detaylara göz atalım.

Bayram Makyajı Nasıl Yapılır?

Evlendikten sonra gidilen bayram ziyaretleri her kadın için daha bir önem taşır. Kendini beğendirmek ve yeni gelin olarak göze hoş görünmek gerektiğini unutmamak gerekir. Bunun için giyime, saça ve özellikle makyaja özen gösterilmelidir. Tabi evli bayanlar için fazla gösterişe kaçmadan, abartısız, doğal görünümlü bir makyaj yapmak daha doğru olacaktır.

Bayram hazırlığı için makyaj yaparken, düğün makyajına dönen abartılı bir uygulama yapılmamalıdır. Her evli kadını hem güzel hem de zarif gösterebilecek makyaj uygulamalarından bahsedelim. Ancak ilk önce unutulmamalıdır ki diyanet makyaj için bir kısıtlama getirmemektedir. Fazla dikkat çekici, frapan renkler ve ürünler kullanılmadığı sürece eşinizin yanında güzel gözükmek için makyaj yapabilirsiniz.

Makyajla Değişen Yüzler

Makyaj hiç şüphesiz her kadının yapmaktan hoşlandığı ancak çoğu zaman yanlış uyguladığı bir işlem. Makyaj ile ilgili doğru bilinen yanlışları düzeltmeli ve kendinize en uygun tarzı belirlemelisiniz. Makyaj yaparken en çok rastlanan hataların başında ten rengine uygun olmayan kapatıcı kullanımı gelmektedir.

Özellikle fondöten ve BB krem gibi kapatıcı ürünlerde cilt tonundan 2-3 ton koyu renk kullanmak çok yapılan bir hatadır. Bu şekilde daha kötü bir görüntü elde edileceği ve cilt ile uyumsuzluğu ortaya çıkacağı unutulmamalıdır. İyi ve sağlıklı bir görünüm için cilt renginden en çok 1 ton koyu kapatıcı kullanılmalıdır. Makyajla gelen inanılmaz değişim için videoları izleyebilir ve doğru uygulamaları kendinize uyarlayabilirsiniz.

Kadın Makyaj Ürünleri

Kadınlar için makyaj uygulamaları yaparken, artık yaşlanmakta olan cilt dokusundaki çizgileri kapatabilmek önemlidir. Henüz dolgu ya da botox gibi cildi dolduran ve kırışıkları kapatan uygulamalar kullanmayanlar için makyaj kurtarıcıdır.

Bu çizgileri kapamak için 30 ya da 40 yaş üstü için tavsiye edilen dolgulu kapatıcılar hayat kurtaracaktır. Ayrıca kusur bulunan bir bölge varsa dikkati farklı bir noktaya çekmek de işe yarayabilir. Örneğin göz bölgesinde kazayağı çizgileri oluştu ise dikkati dudak ve yanaklara çekecek makyaj yapılabilir.

Bize göre makyajla güzelleşen çirkin kadın yoktur. Her kadın güzeldir. Her evli bayan için doğru makyaj teknikleri yapılarak zarafet ve şıklık tamamlanmalıdır.

 

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir