Beyaz Kil Maskesi Tarifi


Kil bir cildin güzel görünmesinde önemli maddelerden biridir. Bu nedenle özellikle cilt bakımında fazlasıyla kullanılmaktadır. Maske denilince akıllara genellikle kil gelmektedir.

Pek çok kil çeşidi olduğundan dolayı kil seçimi yapar iken cilt tipinize uygun killeri tercih etmeniz gerekmektedir.


Beyaz Kil Maskesi Tarifi


Tüm cilt tipleri için en uygun killerden biri de beyaz kildir. Beyaz kil yumuşak bir yapıda olduğundan dolayı herhangi bir tahrişe neden olmaz. Yinede çok hassas ve alerjik yapılı ciltlerde kil kullanılırken dikkat edilmelidir.

Beyaz kil ile cildinize birçok maske tarifi yapabilmeniz de mümkündür. Beyaz kil maske tarifi ile sizlerde çok daha canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda beyaz kil cildinizin çok daha parlak ve ışıltılı görünmesini sağlamaktadır.

Gül suyu maskesi

Beyaz kil ile gül suyu maskesi uygulayabilirsiniz. Gül suyu hem cildinizde hoş bir koku bırakacak hem de cildinizin çok daha sıkı görünmesini sağlayacaktır. 1 yemek kaşığı beyaz kil içerisine 2 kaşık gül suyu ekleyip karıştırdıktan sonra 15 dakika cildinizde bekletin ve kil kuruduktan sonra ılık su ile yıkayın.

Daha sonra maske sonrasında cildinizi gül suyu ile silin ve bu şekilde uyuyun.

Kahve telvesi maskesi

İçtiğiniz kahvenin telvesini bir kap içerisine ayırın. Kullandığınız kahve telvesi şekersiz olmalıdır. Bu nedenle kahvenizi şekersiz tüketmelisiniz. Kahve telvesinin üzerine bir kaşık kil ekleyin ve iyice karıştırdıktan sonra cildinize uygulayın.

Kahve telvesi ve kil karışımı kuruduktan sonra nemli bir bez yarımı ile kili temizleyin ve soğuk su ile cildinizi yıkayın.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir