Burun Estetiği ve Göğüs Estetiği Listede İlk Sırada!


burun-estetigi-sonrasi

Tıp alanında son yıllarda yaşanan hızlı gelişmeler estetik ve güzellik alanında da bir hayli gelişti. Özellikle kadınların son 10 yıldır estetik amacıyla bıçak altına yatmaktan eskisine göre çekinmediği, gerek uzman hekimlerin gerekse estetik alanında birçok başarılı operasyona imza atılması bu alanda bireylerin estetik ihtiyaçlarına hızlı çözüm üretmek için hekime başvurma güvenlerini artırdı.


Burun Estetiği ve Göğüs Estetiği Listede İlk Sırada!


Son yıllarda en çok yapılan estetik ameliyatlar için küçük bir araştırma yaptığımızda görüyoruz ki burun estetiği ameliyatı yaptıranların sayısında bir hayli artış yaşanmış. Bunu takip eden göğüs estetiği ameliyatı da hakeza aynı şekilde artmış. Aralarında çok fazla bir sayı bulunmayan iki ameliyat türüne de göz attığımız da ikisinin de ortak noktasının kadınların güzellik uğruna her şeyi göze aldığı gerçeğini bir kez daha ispatlamış oldu.

cengiz-acikel-ofis (8)Konuyla alakalı Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Cengiz Açıkel ile yaptığımız söyleşide merak edilen noktalara da değindik. Söyleşimizden başlıca satır başlarını sizlerle paylaşalım:

# Cengiz Bey estetik alanında son yıllarda yaşanan gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz?

Prof. Dr. Cengiz Açıkel: Son 10-15 yıl içerisinde estetik alanında arka arkaya yaşanan gelişmeler, gelişen ameliyat teknikleri ve artan uzman hekimlerin tecrübesiyle eskiye nazaran gözle görülür bir artıştan söz etmek mümkün. Üstelik bu artış sadece ülkemizde değil başta A.B.D ve gelişmiş Avrupa ülkelerinde de benzer sonuçlar içeriyor. Ülkemizin gelişimine bağlı olarak sosyal alanda gelişen ihtiyaçlar, özellikle kadınların güzelleşme istekleri ve buna bağlı olarak seyreden gereklilikler ile estetik ve plastik cerrahi çok daha iyi yerlere gelecektir.

# Estetik ameliyatların fiyatları pahalı mı ve bu ameliyatları SGK karşılıyor mu?

Prof. Dr. Cengiz Açıkel: Estetik ameliyatların fiyatları hastanın ihtiyacı olan operasyon ve sürece göre değişkenlik gösterebiliyor. Bu konuda net fiyat vermek doğru olmaz ayrıca hemen belirtmek gerekir ki konu sağlık olunca paranın ikinci planda kaldığı da bir gerçek. Bu sebeple özellikle estetik ameliyat olmayı düşünenlerin fiyata göre değil uzmanlık alanına ve tecrübesine göre göre hekim tercihlerini yapmalarını tavsiye ederim. Aynı zamanda daha önce hekim tarafından yapılan hastalara ulaşabiliyorlar ise onlarında görüşlerini alabilirler. SGK estetik ameliyatlarını karşılıyor mu sorunuza gelince bildiğim kadarıyla kurum bu ameliyatları karşılamıyor ancak bazı özel sağlık sigortalarının sözleşmelerine göre estetik ameliyat ücretinin bir kısmını veya tamamını karşıladıkları hakkın da da bir şeyler duymuştum.

# Her estetik ameliyat olmak isteyen için operasyon yapılıyor mu?

Prof. Dr. Cengiz Açıkel: Kesinlikle hayır, ilk olarak hastayı muayene ederek gerçekten estetiğe ihtiyacı olup olmadığını tetkikler sonucu ortaya koyuyor ve bu doğrultuda izlenebilecek yolları kendisine ifade ediyoruz. Bunun dışında hastanın estetik ameliyat için uygun nitelikleri de taşıması gerekiyor. Zira insan hayatı sonrasında yapacağınız operasyonla farklı bir boyut kazanabileceği gibi son derece başarılı bir operasyonla hastanın kendini daha iyi, sosyal alanda da psikolojik olarak daha rahat hareket etmesine vesile oluyor.

# Burun estetiği ameliyatı olmayı düşünen hastalara önerileriniz nedir?

Prof. Dr. Cengiz Açıkel: Bu soru oldukça genel olduğu için burun estetiği ameliyatı olmayı düşünenlerin ameliyat için uygun şartlar taşıyıp taşımadıklar, ameliyat öncesi ve sonrasında bilmeleri gerekenleri zaman zaman sitelerimde paylaşıyorum. Bu konu hakkında internet sitemi ziyaret ederek daha detaylı bilgilere ulaşmaları mümkündür.

Ziyaret etmek isteyenler: http://www.burunestetigiuzmani.com/  adresini ziyaret ederek bilgilere ulaşabilir ve sormak istedikleri özel sorular var ise bana eposta gönderebilirler.

Söyleşimizi bitirirken Cengiz Bey’e verdiği bilgiler ve aydınlatıcı yönlendirmeleri için teşekkür ediyoruz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere…

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir