Burundaki Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları


Siyah nokta denildiğinde ilk akla gelen bölge şüphesiz ki burundur. Burun siyah nokta sorununa en çok maruz kalan bölge olması nedeniyle bayanların en çok şikayet ettikleri yerleridir. Birçok yöntem kullanmalarına rağmen burundaki siyah noktalardan kurtulamayanlar verdiğimiz tüyolara uyarak bu sorunlarından rahatlıkla kurtulabilir.

  • Her gün cilt temizliği yapılmalı… Siyah noktaların bir numaralı düşmanı temiz cilttir. Bu nedenle cilt tipinize uygun bir ürün ya da doğal malzemelerle her gün cildinizi derinlemesine temizlemenizi öneriyoruz. Makyaj kalıntıları ve kirlerin arındırılması bu şekilde uzaklaştırılabilmektedir.
  • Siyah nokta bantları kullanın, peeling yapın… Derinlemesine cilt temizliği ve içinde kir biriktiren gözeneklerin temizlenmesi için burnunuza dairesel hareketlerle peeling yapmanızı ve haftada bir bile olsa mutlaka siyah nokta bantlarını kullanmanızı öneriyoruz.
  • Besinlerden faydalanın… Doğru beslenmenin siyah nokta oluşumunu engellemesinin yanında bazı besinleri cildinize uygulayarak siyah nokta tedavisi uygulamanız da mümkün olmaktadır. Beslenmenizde yağlı yiyecek tüketimine son verirken, elma sirkesini cildinize maske şeklinde uygulayabilirsiniz.
  • Ellerinizin temiz olmasına özen gösterin… Ellerin kirli olması ve hijyene dikkat etmemek siyah noktaları daha da ciddi boyutlara taşımaktadır. Bu nedenle kirli ellerinizle cildinize değmemenizi ve burun çevresinin hijyenine dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.
  • Kil maskelerinden yararlanın… Kil maskeleri cildi derinlemesine temizlediği için siyah nokta oluşumunu engellemek Bu nedenle aromatik besleyici maddelerle zenginleştirilmiş kil maskelerini burun ve burun çevrenizde kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir