Çekici Dudak Makyajı


Estetik, çekici ve dolgun bir dudak her kadının sahip olmak istediği ve arzuladığı bir görünümdür.  Dikkat çekici dudaklara doğuştan sahip olacak kadar şanslı olmayabilirsiniz. Estetik müdahalelere gerek kalmadan ve bıçak altına yatmadan da güzel dudaklara ulaşmak mümkün. Bazı küçük hileler ve doğru makyaj malzemeleri ile muhteşem dudaklara kavuşabilirsiniz. Öncelikle makyaj çantanızda olması gereken ürünlere göz atalım.

Dudak Makyajı Malzemeleri 

Dudak makyajı ürünleri doğru seçildiği takdirde iyi bir görünüme kavuşmak kaçınılmaz olacaktır. Gece makyajı ya da gündüz makyajı ayrımı olmadan standart bir dudak görünümü yakalayabilirsiniz. Ancak bulunacağınız mekana göre makyaj seçimi yapmak daha faydalı olacaktır. Gündüzleri nude tonlar kullanırken geceleri ise kırmızı dudak makyajı ile tüm gözleri üzerinize çekebilirsiniz. Dolgun dudak makyajı yaparak dikkat çekici dudaklar elde etmek için gereken altın malzemeleri inceleyelim.


Çekici Dudak Makyajı


 

  • Lip Balm: Yoğun nemlendirme ve parlatma özelliğine sahip olan ürünlerdir. Günlük kullanımda tek başına kullanılabileceği gibi, dudak makyajı bazı olarak da kullanılabilmektedir.
  • Dudak Kalemi: Dudak kontürü yapmak ve gerektiği noktada dudak çerçevesini genişletmek için kullanılabilir.
  • Ruj: Temel dudak makyajı ürünü olan rujlar çok çeşitlidir. Katı ve likit formları olduğu gibi parlak ve mat görünümlü olan ürünler de bulunmaktadır.
  • Parlatıcı: Parlak bir görünüm verme özelliği olan ürünlerle, dolgun ve çekici bir dudak görünümü elde edilebilir.
  • Highlighter: Kullanım önceliği elmacık kemiklerini öne çıkarmak için aydınlatmak olsa da dudaklar için de kullanılmaktadır. Özellikle üst dudak bölgesine uygulanarak daha parlak ve dolgun dudak çekiciliği görünümü elde edilmesine yardımcı olur. 

Kırmızı Dudak Makyajı 

Kırmızı dudaklar her zaman en kusursuz ve dikkat çekici makyaj unsuru olmaya devam edecektir. Kırmızının çekiciliğini dudaklara taşımanın öncelikli yolu en doğru kırmızı rengi bulmaktır. Asla eskimeyen ve devri kapanmayan kırmızı ruj kullanarak, çekici dudak makyajı için en doğru adımı atabilirsiniz.

 

Kırmızı ruj kullanımında mat görünüm olması daha çok tercih edilmektedir. Koyu kan kırmızı ya da mercan tonları kırmızı ruj paleti içinde en çok kullanılan renklerdir. Uygulamaya ilk olarak ölü deriden arındırılmış dudak üzerine renksiz lip balm uygulayarak başlamak gerekir. Sonrasında dudak kalemi ile çerçeve yapılmalıdır. Ardından uzun süre kalıcı kırmızı ruj makyajı için pudra ile dudak üzerinden geçiş yapılmalıdır. Son olarak mümkünse fırça kullanarak rujun dudak üzerinde uygulaması sağlanır.

Dudak Makyajı Hileleri

 

Çekici ve dolgun dudak makyajı ile her kadın kendisini güzel ve özel hissedecektir. Çekici dudak makyajı yapabilmek için temel adımları uygulamak yeterli olacaktır. Ölü derilerden arındırılmış, iyi çerçeve yapılmış ve ortası aydınlatılmış bir dudak ile estetiksiz dolgun dudak sahibi olabilirsiniz.  Dudakları dolgun göstermek için doğal yöntemler kullanılarak bıçak altına yatmadan veya dolgu kullanılmadan kusursuz bir görünüme kavuşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir