Çekici Görünmek İçin Makyaj Önerileri


Çekici olamayacağınızı mı düşünüyorsunuz dediklerimi uygularsanız sizde çekici olabilirsiniz.

Öncelikle yüzümüzü yıkayın ve nemlendiricinizi sürün. Sünger ile dağıtma yapacaksanız süngerinizi ıslatın. Ve nemli olsun. Kapatıcınızı gözünüzün altına üçgen şeklinde sürün ve süngeriniz ile güzelce dağıtınız.

Lekeleri Kapatarak Daha Çekici Görünün


Çekici Görünmek İçin Makyaj Önerileri


Daha sonra da fondöteninizi sürün eğer fazla lekeniz varsa altına kapatıcı sürün. Bu işlemi fırça yardımı ile de yapabilirsiniz. Daha sonra göz altınıza doğru aydınlatıcınızı sürün ve aydınlık olması için böylelikle daha çekici görünür.

Daha sonra favorilerinizden bir tutam saçı asılın ve oranın çizgisi ile kontürünüzü sürün kontürü dağıtırken elmacık kemiklere doğru dağıtın ama üstüne gelmesin elmacık kemiklerin. Sonra kontürü alnınızın kenarlarına çenenizin altına ve burun kenarlarınıza da sürün ve gene dağıtın. Sürdükten sonra alnınızın T bölgesine aydınlatıcı sürün. Ve burnunuza kontür yaptığınız yerin içine yani burnun üstüne de aynı şekilde aydınlatıcı sürünüz.

Çekici Makyaj Çekici bakışlar

Artık göze başlayacağız gözünüzün kirpiklerine rimel sürün eğer bitmiş yani rimeliniz az kalmış ise içine bir damla zeytinyağı yada badem yağı dökebilirsiniz. Böylelikle hem rimeli kullanma ömrünüz artar hemde kirpikleriniz gürleşir. Daha sonra gözünüze far bazını sürün ve üstüne bordo rengi farınızı sürün ama farı her tarafına değil de ortadaki yere sürün yani gözünüzün ortasına geri kalan iki kenara borda renkten daha aydınlık beyazın üç ton koyu rengi far sürebilirsiniz.

Gözünüzün altına siyah göz kalemi sürün ama fazla siyah olmasın. Gözümüzün üstüne de koyu renk siyah sürün. Ve eyeliner çekin eyeliner fazla ince olmasın ama. Sonra da kaşlarımızın altına aydınlatıcı sürelim.

Çekici olmanın en önemli kuralları nedir sizce?

Tabiki kırmızı ruj tabi kırmızı ruju sürerken de teninize uygun olup olmadığına bakmalısınız. Dudaklarınıza kırmızı yada bordo ruj sürün. Hangi renk sürecekseniz ilk başta dudak kalemi ile dudaklarınızı biraz daha büyütün.

Daha sonra nemlendiricinizi sürün dudaklarınıza ve üstüne rujunuzu sürün rujunuzu sürdükten sonra beyaz kalem ile rujun tam bitim yerinden hafifçe sürün ve dağıtın böylelikle daha çekici olabilirsiniz.

Makyajımız bittikten sonra makyaj sabitleyici sprey sıkmayı unutmayın çünkü eğer sıkmazsanız fazla kalıcı olmaz sıktıktan sonra makyaj tam bitti.

İşte bu adımlarla çekici bir makyaja sahip oldunuz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir