Çekici göz makyajı nasıl yapılır?


Bakışlarıyla destan düzen bayanlar iyi bilir, güzel bir makyajda en önemli nokta göz makyajıdır. Çünkü bildiğiniz gibi en dikkat çekici kısım mutlaka gözler olmalıdır.
Sade ya da koyu tonlarda bir makyaj olsun hiç fark etmez, gözlerinizi ufak dokunuşlarla bile dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

Noksansız Bir Göz Makyajı İçin…

Ama bunun için malzemeleriniz tastamam olmalı: far paletiniz, fırçalarınız, kirpik kıvırıcınız, makyaj bazınız, maskaranız, kaş farınız ya da kaleminiz, kaç fırçanız, eyelenırınız, göz kalemleriniz…
Noksansız bir göz makyajı yapmak istiyorsanız bu malzemelere ihtiyacınız olacaktır çünkü her birinin ayrı bir dokunuşu olacak ve tamamlandığında harika bir göz makyajına sahip olacaksınız.
Doğru göz makyajında aynı zamanda far geçişleri doğal olmalıdır bunun için uyguladığınız farları bir karıştırma fırçasıyla karıştırmalısınız.


Çekici göz makyajı nasıl yapılır?


Kaşlarınızın altına açık tonda, beyaz ya da ten tonlarında olabilir, far uygularsanız makyajınızın daha güzel görünmesini sağlayacaktır ve ışık katacaktır. Bu uygulamayı göz pınarlarınıza da yaparsanız hafif bir göz makyajında bile ışıltıyı yakalayacaksınız.

Işıltılı Göz Makyajı

Göz makyajınızda açık tondan koyu tona geçiş yapacaksanız bunu göz kapaklarınızdan kaş bitiminize doğru v şeklinde yapmalısınız. Dikkat edilmesi gereken konu renk geçişleri yakın tonlar kullanılarak yapılmalıdır.
Eğer makyajınıza biraz daha ışıltı katmak istiyorsanız gold simli kremsi farlardan edinmelisiniz bunu gözünüzün başladığı yerden gözünüzün ortasına kadar uygulayıp sonrasında istediğiniz bir başka farla geçiş yapabilirsiniz.

Bu trend haline gelen gold tonlardaki parıl parıl parlayan farlarla dikkatleri üzerinize çekmemeniz neredeyse imkansız. Eğer bana bu ağır kaçar diyorsanız sade ten rengi tonlarında soft bir makyajı yapabilirsiniz ve gözlerinizin içine beyaz ya da açık tonlarda bir göz kalemi çekerseniz yine gözleriniz kendini gösterecektir.

Eğer bakışlarınıza biraz daha anlam yüklemek isterseniz bunu eyelenırla ya da göz kaleminizle yapabilirsiniz. Kirpik diplerinize çekeceğiniz incecik bir hat bile yeterli olacaktır. Gözleriniz küçükse bunu kuyruklu bir eyelenır çekerek aşabilirsiniz.Bir başka önerim ise göz kapağınıza uyguladığınız aynı renk farla kirpik diplerinize hafif bir çizgi halinde uygulayabilirsiniz bu da gözlerinizi büyültecek ve gözlerinizi ortaya çıkaracaktır.

Son olarak tabi ki kirpikler…

Bakışlarınızda bence en etkin rolü kirpikleriniz üstlenecektir. Bu nedenle düzgün dağılmış kıvrık kirpiklerinize maskaranızı uygulayın. Eğer kirpikleriniz yeterince gür değilse parça takma kirpikleriyle bu sorundan kurtulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir