Doğal Dudak Bakımı Nasıl Yapılır ?


Dudak Bakımı Nasıl Yapılır? Bitkisel Doğal Yöntemler Nelerdir? Dudak Nemlendiricisi Dolgunlaştırmak İçin Ne Yapılır?  Evde Nasıl Doğal Dudak Peelingi Yapılır?

Dudaklar yüz için ve genel görüntü için oldukça önemlidir. Ne kadar bakımlı olursanız olun çatlak ve bakımsız dudaklar tüm bakımınızı gölgede bırakacaktır.


Doğal Dudak Bakımı Nasıl Yapılır ?


Kimyasallar ve makyaj malzemeleri sizi korkutuyor ve dudaklarınız için daha doğal bir görüntü istiyor iseniz bu yazımız da isteklerinizin cevabını bulabileceksiniz.

Peki, doğal dudak bakımı nasıl yapılır ?

İlk olarak dudak bakımında nem önemlidir. Nemini kaybeden dudak çatlar, kurur ve hatta kanar. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için günlük olarak bir damla zeytin yağı damlatıp dudaklarınızın neme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra haftada bir veya iki defa dudaklarınızdan ölü derileri temizlemelisiniz. Bir yemek kaşığı bal içine bir çay kaşığı şeker ekledikten sonra bu iki malzemeyi iyice karıştırıp krem kıvamına getirmelisiniz.

Ardından dudağa masaj yapar gibi bu karışımı sürmelisiniz. Şeker taneleri biraz canınızı acıtabilir, bu uygulama sırasında ölü deriler temizlenecektir.

Bu karışım yaklaşık 10 dakika kadar dudağınızda durduktan sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Haftalık olarak uygulanan bu tarif sayesinde hem sağlıklı hem pürüzsüz hem de yumuşak dudaklara sahip olabilirsiniz.

Bunun yanı sıra güneşin zararlı ışınları ve kış aylarında soğuk havanın zararlı etkenlerinden korunmak için günlük olarak tatlı badem yağı ile masaj yapabilirsiniz.

Oldukça kolay olan ve uygulaması zahmet gerektirmeyen bu yöntemler ile yaz kış dudaklarınız bakım ile ışıldayacak ve pürüzsüzlüğü ile göz kamaştıracak.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir