Doğal Yüz Maskeleri


portakal-elma-suyu-cilt-maskesiPek çok kişi tarafından tercih edilen doğal maskeler kozmetik ürünlere kıyasla çok daha etkili ve bir o kadar da hızlı sonuç vermektedir. Doğal maskeler cilt tipine göre doğru uygulandığında cildi tazeliyor, kırışıklıkları gidererek cildin canlı kalmasına olanak sağlıyor.

Ancak dikkat edilmesi gereken husus cilt tipinize uygun doğru maskeyi uygulamak! Zira bu noktada yapacağınız hata cildinizin olumsuz etkilenmesine de yol açabilir. Bu sebeple maskeyi uygulamadan önce cilt tipinize göre seçimi iyi yapmanız son derece önemli.


Doğal Yüz Maskeleri


Doğal cilt maskeleri adından da anlaşıldığı üzere kolaylıkla evlerimizde yapılabilen ve bir takım doğal ürünler ile karıştırılarak elde edilen maske kürleridir. Bazılarımız kozmetik ürünler varken ne gerek var doğal maskelere diyebilir ancak bunun en iyi ispatını bizzat deneyerek görmelerini öneriyoruz. Zira aynı şekilde dermatologlar da nemlendirici krem kullanmak yerine kişilerin, cilt tipine uygun doğal maskeleri haftalık olarak düzenli bir şekilde uygulamasını öneriyor.

Bu yazımızda sizler için derlediğimiz doğal yüz maskeleri ve bunların tariflerini bulacaksınız. Sözü daha fazla uzatmadan tariflerimize geçelim…

Yağlı Ciltler için Dengeleyici Maske:

Yağlı cilt tiplerinin en büyük sorunu kısa sürede çabuk yağlanma ve buna bağlı olarak gelişen cilt gözeneklerindeki tıkanmalar sonucu oluşan sivilcelerdir. Yağlı ciltler için dengeleyici maske ile bu sorundan büyük ölçüde kurtulmanız mümkün.

Gerekli Malzemeler :

– Yarım çay bardağı taze sıkılmış elma suyu

– Yarım çay bardağı taze sıkılmış portakal suyu

– Gül Suyu

Maskenin Tarifi:

İlk olarak uygun bir kapta malzemelerimizi karıştırıyor ve kenarı koyuyoruz. Yüzümüzü ılık suyla iyice yıkayarak kuruluyor ve 2-3 dakika kadar bekledikten sonra hazırlamış olduğumuz karışımı pamuk yardımıyla yüzümüze uyguluyoruz. Uygulama sonrası 15 dakika kadar bekleyip tekrar ılık su ile cildimizi duruluyoruz. Cildimiz kuruduktan sonra doğal gül suyunu temiz bir pamuk yardımıyla tekrar cildimize daireler çizerek uyguluyoruz.

İlk olarak elma ve portakal suyu karışımı ile cildimizin yağ dengesini bir hayli düşürmüş olduk. Sonrasında uyguladığımız doğal gül suyu ile cildimize adeta nemlendirici krem sürmüş gibi normal nem dengesini sağlamak amacıyla uygulama yaptık. Bu sayede cildimiz olması gereken normal yağ dengesine kavuştu.

Bu maskeyi haftada iki kez, aşırı yağlanma durumunda ise 3 kez uygulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir