En Etkili Cilt Bakımı Maskeleri


Kuru ciltler için yüz maskesi gibi, salatalık maskesi de yağlı ciltler için uygundur, maske şekli de her cilt tipi için özel olarak tasarlanmıştır. Kil maskeleri, kağıt maskeleri, vb. Gibi birçok maske türü vardır. Uygun maskelerin ve cilt tiplerinin kullanılması maskenin en etkili yoludur.

Kil maskesi nasıl uygulanır (Kil Maskesi)


En Etkili Cilt Bakımı Maskeleri


Bu, cildin yağlanmasını azaltmaya yardımcı olan ve gözenekleri sıkılaştıran bir maskedir. Kil maskeleri, cilde zarar vermeden fazla yağı emen yağlı ciltler için idealdir. Kil Maskesi, kuruduğunda kiri “sıkarak” cilt yüzeyindeki kirleri temizlemek için doğal kil içerir.

Ancak bir şeye dikkat etmelisiniz, eğer kuru bırakılırsa kil maskeleri cildin sağlığı için asla iyi olmayacaktır. Kil maskesi ne kadar kuru? Basitçe gülüyorsanız, maske milyonlarca küçük parçaya girer.

Çünkü kil yüzünün soyulması için kurumasını beklerseniz, maske nemi ciltten uzaklaştırır ve tahrişe neden olur. Ek olarak, kuruduğunda kil maskesinin çekilmesi cilt üzerinde kolayca kıvrımlar oluşturacaktır.

Maske tabakası nasıl uygulanır (Levha maskesi)

Bir kâğıt tabakasında bulunan jel maskesi, şimdi her tür yüz için uygun popüler bir maske.Cildiniz kuru ise, cilde nem ve besinler sağlamak için iyi bir maske olacaktır.

Maskenin uygulanmasının en kolay yolu, birkaç dakika boyunca cilde bir jel tabakası koymak ve yüzün maskenin faydalarını daha iyi emmesini sağlamak için hafif bir patlamayla hareket etmektir.

Maskeye ek olarak, krem maske cildi nemlendiren ve nem ve ayrıca kuru ciltler için uygun maske sağlayan özellikler içerir.

Kabuğun soyulması (peel-off mask)

Bu maske kiri, kirleri, fazla yağı ve kirleri arındırır ve gözenekleri temizler, cildi aydınlatmaya yardımcı olur.

Birçok kişi için maske peeling etkisini hızlı uygular. Cildinizdeki ölü cilt hücreleri ve kiri soyulduğunda cildinizi kızarırsınız. Bununla birlikte, maske soyulması, soyulma sırasında ağrıya ve deri hasarına neden olabilir. Boyun, göz, kaş ve saç ile temastan kaçınmalısınız. Her hafta, sadece 1 kez soyma maskesi veya diğer soyma yöntemleri kullanmalısınız. Eksfoliye edici hücrenin emilmesi, erken ortaya çıkan güneşin erken yaşlanmaya neden olmasına neden olur.

Kil maskelerinin aksine, soyma maskesi tamamen kuru değilse, kolayca soymak zor olacaktır.Çenenin altında başlayan maskeyi çıkarmaya başlayın

Gece nasıl maskelenir (Uyku maskesi)

Bir dizi büyük kozmetik şirketi cildi nemlendirmek ve canlandırmak için gece yamalar oluşturdu. Birçok çalışma derin uykuda cildin metabolizmasını artıracağını ve gece maskelerinin etkisinin artacağını ileri sürdü.

Ancak geceleri, yağ bezleri aktiftir ve maske çok kalınsa, cilt “nefes almaz”.

Ayrıca, menopoz öncesi (30-49 yaş) adet öncesi sendrom nedeniyle uykusuzluk çekiyorsanız, geceleri veya diğer tüm maskelerde maskeleme yapmak zordur. güzel bir cildin var.

Uyku en etkili maske

Üniversite Hastaneleri Case Medical (ABD) ‘daki bilim adamları, zayıf uyku kalitesinin cildin güneş ışığına ve strese maruz kaldıklarında 72 saatte% 30’a kadar iyileşme kabiliyetini azalttığını söyledi. Gerçek şu ki, cildin restorasyon aktivitelerinin çoğu geceleri meydana gelir.

New York’ta bir dermatolog olan Dr. Patricia Wexler’e göre, cildin uyku sırasında cildin sırtında bulunan protein liflerinin restorasyonu ve rejenerasyonu vardır. Bu nedenle, uyku eksikliği, uyku yoksunluğu bu süreci kesintiye uğratarak cildin kırışıklıklara neden olmasını sağlar.

Sadece bu değil, vücudumuz uyku durumunuzda cildinize kan akışını arttırır. Uyku, yüzün çevresindeki cilde kan akışını azaltır, bu da solgun görünmesini sağlar. Uykusuz bir geceden sonra, karanlık daireler ve şişlikler görülebilir.

Bu nedenle, iyi bir gece uykusu, cilt için, özellikle de 30 yaşın üzerindeki kadınlar için en bol “maske” dir.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir