Evde Doğal Saç Bakım Kürü Nasıl Yapılır?


Evde Doğal Saç bakım kürleri Nasıl Yapılır? Nelerdir? İbrahim Saraçoğlu Suna Dumankaya Zeytinyağlı Tarifi Bepanthen Maskeleri Bitkisel Kürler Nelerdir?

Çevre faktörü, saç şekillendiriciler, mevsim değişiklikleri… Nemini, sağlığını ve ışıltısını kaybeden saçlar bayanların korkulu rüyasıdır. Peki saçlar eski haline nasıl mı döner?


Evde Doğal Saç Bakım Kürü Nasıl Yapılır?


Evde doğal saç bakım kürü yapımı mümkün müdür ? Bu soruların cevaplarını makalemizin devamında kullanabilirsiniz.

Elbette ki saçlarınızın bakımı için evde yapılan bakım kürleri çok daha etkilidir.

Tarifi oldukça basit. Nemini ve ışıltısını yeniden kazanmasını istediğiniz saçlarınıza yumurta maskesi yapabilirsiniz.
Yumurta maskesi malzemeleri

  • 1 adet yumurta ( yumurtanın sarısı)
  • 3-4 çay kaşığı zeytin yağı
  • 2 damla tatlı badem yağı
  • 2 damla çörek otu yağı

Tüm bu malzemeleri iyice karıştırın ardından kuru saça diplerden başlayarak masaj yapıp uygulayın. Bu kürü yaklaşık 3-4 saat saçınızda bekletin ve ardından soğuk su ile kür saçınızdan arınana kadar durulayın. Durulama sırasında kesinlikle sıcak su kullanmayın.

Sıcak su saçta ki yumurtanın pişerek kokmasına sebep olacaktır. Ayda 1 defa rahatlıkla uygulayabileceğiniz bu kür sayesinde saçlarınız neme kavuşacak ve eski ışıltısına yeniden sahip olacaktır.

Diğer bir tarif ise saçları canlandırıcı doğal bakım kürüdür. 1 adet avokado ve 3 tatlı kaşığı bal ile bu kürü rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. öncelikle bir kase içinde avokadonun içini iyice ezin.

Ardından 3 tatlı kaşığı balı ekleyin ve krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Bu karışımı saç diplerinden uçlara kadar sürün ve yaklaşık 3 saat saçta bekletin.

Ardından ılık su ile saçlarınızı durulayın. Aylık olarak kullanabileceğiniz bu kür ile saçlarınız canlanacak ve sağlıklı bir görüntüye kavuşacaktır

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir