Evde Kırışıklık Kremi Yapımı


Her bayanın korkulu rüyasıdır kırışıklıklar. Kırışıklıklar illa ki çıkacak fakat bunu geciktirmek elinizde pek ama nasıl?

Yaşlanıyorum diye üzülmeyin hanımlar biraz bakım ile bunları en aza indirgeyebilmeniz elbette mümkün. Önce ince çizgiler ile kendini belli eder işte bu aşama ile cildinizi artık kırışıklıklardan korumak gerekir.


Evde Kırışıklık Kremi Yapımı


Evde kırışıklık kremi yapımı elbette ki mümkündür. Evde rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Peki hangi malzemeler gereklidir? Gerekli olacak olan malzemeler; 1 su bardağı mercimek , krema , bal , su.

Bir kabın içine mercimeği katın ve üzerine aşacak şekilde su ilave edin ve mercimek yumuşadığında ocaktan alabilirsiniz. Daha sonra bu mercimeği mutfak robotundan geçirin ve püre haline getirip bir kabın içine katın.

Bunun üzerine 2 yemek kaşığı kadar kremayı katın ve bir kaşık balı da ilave edip güzelce karışmasını sağlayın. Kıvamı yoğun halde olan bu karışıma mercimeğin suyundan ilave edin ve karıştırın.

Bu kremi günlük olarak çok rahat kullanabilirsiniz. En güçlü kremlerden bir tanesidir kuşburnu yağı ; kuruluş , tahriş, güneş ışınına karşı etkilidir. İçinde bulunan kolajen sayesinde kırışıklıkları azaltır Cilt hücrelerini yeniler bu da cildi genç tutar.

Balmumu da ciltte çok faydalıdır. Krem kıvamına gelip yoğunlaşması için kullanılır. Hindistan cevizi yağının içine katın ve kıvama geldiğini göreceksiniz.

Ayrıca bal mumu cildin temizlenmesine ve siyah noktalarında gitmesine yardımcı olduğu bilinir. Cildinize iyi bakmayı unutmayın hanımlar.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir