Evde Siyah Nokta Nasıl Geçer ?


Siyah noktalar çoğu bayanın en büyük sorunudur. Özellikle burun çevresinde görülen ve benek benek duruşu ile rahatsız eden aynı zamanda gözenekleri geniş göstererek kötü bir görüntüye sebep olan durumdur.

Ne fondöten ne de pudra ile kapatılabilen siyah noktalar pürüzsüz ve kusursuz cilt görüntüsüne hasret bırakmaktadır. Ancak bu görüntüden yaklaşık 2 ay içinde kurtulmak mümkün.


Evde Siyah Nokta Nasıl Geçer ?


Hem de ilk uygulama sonrası gözle görülür bir değişime şahit olacaksınız. Gelin şimdi hep birlikte evde siyah nokta nasıl geçer öğrenelim.

İlk önce yüzünüzü uygun bir temizleme jeli ile iyice yıkamalısınız. Ardından bir kap içine kaynar su alıp yüzünüze buhar gelecek şekilde yaklaşık 10 dakika beklemelisiniz.

Bu uygulama ardından fazla zaman kaybetmeden bir kap içine yumurtanın beyazını alın ve uygun bir fırça yardımı ile siyah nokta olan yerlere yumurtanın beyazını ince bir tabaka şeklinde sürün.

Ardından ince bir peçete ile sürülen bölgelerin üzerini örtün. Saç kurutma makinesi yardımı ile bu bölgelerin kurumasını sağlayın ve ardından 10 dakika yüzünüzde yumurtanın beyazını bekletin. Kuruduğuna emin olduktan sonra yavaş bir biçimde yüzünüzden peçeteleri tüylerin çıkış yönüne doğru çekin.

Peçete üzerinde çıkan siyah noktalara şahit olacaksınız. Peçetelerin tamamını yüzden aldıktan sonra ılık su ile tüm yüzünüzü durulayın ve uygun bir nemlendirici ile yüzünüzü nemlendirin.

Hafta da 2 defa bu uygulama ile kısa zaman içerisinde siyah noktalara veda edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir