Evde Yapılabilecek Sivilce Maskeleri


Asırlardır özellikle bayanların hassasiyetle üzerinde durduğu en önemli konulardan birisi de yüz güzelliğidir.

Bu anlamda bir çok dünya markası ürünlerin indirim dönemlerini takip ederek hesaplı bir fiyata ulaşmaya çalışılır. Yüz güzelliğini gölgeleyen sorunlar arasında yer alan sivilce problemi, ergenlik dönemine girilmesiyle baş göstermeye başlamaktadır.

Maske Öncesi Cilt Temizliğine Dikkat


Evde Yapılabilecek Sivilce Maskeleri


Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu cildimizin temizliğine dikkat etmekten geçmektedir. Özellikle bayanların gün içerisinde yapmış olduğu makyaj ve fondöten kullanımı cildin nefes almasına engel olarak gözenekleri tıkamaktadır.

Bu nedenden dolayı mutlaka yatmadan önce yüzümüzü uyun olan yüz temizleme jelleri ya da köpükleri ile yıkamamız önem arz etmektedir. Sivilce problemi yaşayanlar için evde yapılabilecek sivilce maskeleri arasında önemli bir yere sahip olan bal ve tarçın maskesi yer almaktadır.

Evde Bal Maskesi Yapımı – İşte Tarifi

Temiz olan cildinize, bir tatlı kaşığı bal, bir çay kaşığı toz tarçını karıştırarak elde edebileceğiniz maskeyi sürerek ve 15 dakika ciltte bekleterek uygulamanız neticesinde tahmin edemeyeceğiniz kadar çok faydasını göreceksiniz.

Bununla beraber hemen hemen her aktardan temin edebileceğiniz lavanta ise size bu tedavi sürecinde destek sağlayacaktır.

 

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Lavanta

Denenmiş ve faydası görülmüş olan lavanta uygulaması ise son derece basittir. Bir litre kaynamış suya bir avuç atacağınız lavantayı 5 dakika ağzı kapalı olarak demlenmeye bırakıp sonrasında başınıza örteceğini bir havlu yardımı ile yüzünüze buhar uygulaması yapmanız sivilcelerden kısa sürede kurtulmanızı sağlayacaktır.

Aynı zamanda bir su bardağı kaynamış suya, bir çay kaşığı lavanta atarak demlenmesi neticesinde süzülerek bu çayın içilmesi, hem sivilcelerden kurtulmanızı sağlayacak hem de daha genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

Evde hazırlayacağınız maskelerle cilt bakımını kendiniz yapabilirsiniz. Unutmayın güzel ve çekici görünmek sizin elinizde.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir