Evde Yapılan Yüz Maskeleri


evde-yapilan-yuz-maskeleri

Cilt güzelliği biz kadınların vazgeçilmezleri arasında hal böyle olunca da cilt güzelliği için maddi manevi birçok fedakarlığa katlanabiliyoruz. Aylık harcamalarımıza baktığımızda birçoğumuzun cilt bakım ürünleri için harcadığı tutar zaman zaman oldukça can sıkıcı olabiliyor ancak bu duruma alternatif çözüm yolları da bulunuyor. Hem cebinizi hem cildinizi korumanın doğal yolları da var. Bu konumuzda evde yapılan yüz maskeleri hakkında bilgi vereceğiz. Faydalı olması dileğiyle…


Evde Yapılan Yüz Maskeleri


yogurt-limon-maske-1Siyah Noktalar İçin Cilt Bakım Maskesi

Yüz ve burun bölgesinde görülen ve en can sıkıcı sorunlardan bir tanesi olan siyah noktalar için ev yapacağımız oldukça kolay ve basit bir yöntem mevcut. Bu yöntemi hafta da iki kez uygulayarak siyah noktalardan sonsuza kadar kurtulacaksınız. Tavsiyemiz maskeyi her pazartesi ve perşembe günleri uygulamanız yönünde veya 4 günlük periyotlarla da uygulayabilirsiniz

Gerekli malzemeler: Limon ve yoğurt

Küçük bir kase içerisine 2 kaşık yoğurt ekleyin ve arkasından yumurta büyüklüğünde bir limonun suyunu sıkarak kaseye ekleyerek karıştırın. İyice karıştırdıktan sonra cildinizi ılık suyla yıkayarak maskeyi cildinize uygulayın. Ardından 15 dakika kadar bekleyin ve yüzünüzü tekrar ılık suyla yıkayarak maskeyi temizleyin. İlk uygulamadan itibaren düzenli bir şekilde bu yöntem ile devam ederek siyah nokta ve cilt yağlanmalarınıza kalıcı çözüm bulabilirsiniz.

sut-ve-yumurta-maskesiCilt İçin Nemlendirici Maske

Özellikle kuru ciltlerin en büyük problemlerinden olan cilt çatlakları ve cilt kuruluğuna karşı doğal ve bir o kadar da etkili olan süt ve yumurta maskesini uygulayabilirsiniz. Bu maske ile cildiniz hem daha yumuşak hem nemli bir görünüme kavuşacak.

Gerekli malzemeler: Süt ve yumurta

Haftada bir kez uygulamanızı tavsiye ettiğimiz cilt nemlendirici maske için ilk olarak küçük bir kaseye sarısından ayrılmış yumurta akını aktarın ve arkasından 1 yemek kaşığı yağlı sütü ekleyerek karışmasını sağlayın. Yüzünüzü ılık suyla yıkayarak durulayın ve hazırlamış olduğunuz maskeyi parmak uçlarınızla cildinize yedirerek küçük daire hareketleriyle uygulayın. Cildinize uyguladıktan sonra 15 dakika kadar bekleyin ve ardından ılık suyla cildinizi durulayın. Haftalık periyotlarla bu maskeyi uygulayarak cildinizin kaybettiği nem dengesini geri kazanabilir ve daha canlı ciltlere sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir