Gözenek Sıkılaştırıcı Maske


gozenek-sikilastirici-maskeBiz kadınların güzellik ve estetik görünümlerine verdiği önem hepimiz tarafından bilinmektedir. Özellikle yüz bölgemizin görünümü bizim için çok daha önemli ve bu sebeple de en çok cilt bakımı uyguladığımız bölgedir. Yaz aylarının gelmesiyle güneşin cildimiz üzerinde oluşturduğu deformasyon ve havada bulunan toz zerreciklerinin birleşimiyle cilt gözenekleri daha hızlı dolmakta ve siyah noktaların oluşumunu hızlandırmaktadır.

Geniş gözenekler estetik açıdan görüntüyü olumsuz yönde etkilemekte ve bu sebeple gözenek sıkılaştırıcı maske arayışı içerisine girmekteyiz. Bu yazımızda bir çok ziyaretçimizin en çok aradığı gözenek sıkılaştırıcı maskeler için doğal yöntemlerden bahsedeceğiz.


Gözenek Sıkılaştırıcı Maske


yogurt-limon-maske-1Gözenek Sıkılaştırıcı Yoğurt Maskesi ile Daha Sıkı Gözenekler

Yoğurt hepimizin bildiği üzere içerisinde bulundurduğu laktik asit sayesinde cilt üzerinde aşırı yağlanmayı önleyerek ölü hücrelerin temizlenmesine yardımcı olur. Bunun yanında cildi sıkılaştırdığı gibi yaşlılık belirtilerini minimize ederek ciltteki kırışıklıkların azalmasına ve cildin kendini yenilemesine de katkı sağlar. Yoğurt maskesini günlük olarak ince bir tabaka halinde cildinize uygulayarak 10 dakika kadar beklemeniz ve ardından ılık suyla durulamanız gerekmektedir. 1 ay boyunca bu şekilde devam ettiğinizde aradaki farkı rahatlıkla göreceksiniz.

organik-salatalıkGeniş Gözenekleri Sıkılaştıran Maske

Yaz aylarında özellikle yüz bölgesinde fark edilen geniş gözenekleri sıkılaştırmak için doğal yöntemlerden olan salatalık maskesini kullanabilirsiniz. Katı meyve sıkacağı vasıtasıyla iyice yıkadığınız salatayı robotton geçirip az bir miktar doğal gül suyu ile sürülebilir kıvamda karıştırarak cildinize uygulayın. Yaklaşık 15-20 dakika kadar bekledikten sonra cildinizi soğuk suyla yıkayarak durulamasını yapın. 2 günde bir şeklinde bu maskeyi uygulayarak güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Gözenek Sıkılaştıran Doğal Tonik

İki yemek kaşığı elma sirkesi ile 2 yemek kaşığı suyu çay tabağında karıştırarak pamuk yardımıyla yıkadığınız yüzünüze uygulayın. Yaklaşık olarak 5-10 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayın. Ardından cilt tipinize uygun nemlendirici sürmeyi de unutmayın.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir