Gözlüğe Uyumlu Makyaj Nasıl Yapılır, Makyaj Önerileri


Bazı bayanlar günlük hayatında gözlük kullanmak zorunda kalabiliyor. Hem bakımlı görünmek isteyen hem de çalışkan bayanlar için büyük bir dert haline gelen “gözlükle nasıl bir makyaj yapmalıyım” sorusunun cevabı bizde.

Özellikle dikkat etmeniz gereken unsurlar makyaj yapmaya başlamadan önce baz kullanmanız. Yanlış bir uygulama burun çevremizde, gözlüğün temas ettiği yerlerde terlemeyi ve akmayı beraberinde getirir.


Gözlüğe Uyumlu Makyaj Nasıl Yapılır, Makyaj Önerileri


Yüzümüze uygulayacağımız fondötenler kesinlikle ince bir şekilde uygulanması gerektiğinden ıslak bir sünger yardımıyla bunu yapabiliriz.

Gözlük Kullananlar İçin Tavsiye Yumuşak Makyaj

Zaten yüzümüzde keskin hatlarda bir aksesuarımız varken ağır ten makyajı ve köntürlemelerden uzak durmalıyız. Daha doğal daha yumuşak bir makyajla kullanılan gözlük ideal bir görünüm yaratacaktır.

Gözaltı morlukları da gözlüğümüzle birlikte daha dikkat çekici bir hale gelebilir. O yüzden kurtarıcımız olan gözaltı kapatıcılarıyla bu sorunu da geride bırakmak mümkün. Bu konuda sarı tonda bir kapatıcı kullanmamız daha faydalı olacaktır.

Kirpiklere gelince, bayanlar maalesef takma kirpiklerimizle vedalaşmak zorundayız. Uzun hacimli ve maskarayla dolgunlaştırılmış kirpikler gözlük camına sürekli çarpacaktır hem bizi rahatsız edecek hem de hoş bir görüntü olmayacaktır. Bu sorunla kirpiklerimizi bolca kıvırarak baş edebiliriz. Gözlük kullanan bayanlar kirpik kıvırıcınızı yanınızdan ayırmayın derim ben.

Far Seçiminde Tavsiye Koyu ve Canlı Far

Göz makyajımızda koyu ve canlı farlar kullanırsak gözlük camındaki parlama ve yansımadan da kurtulmuş oluruz. Tabi koyu makyajımız sporlaştırılmış bir havada olmalıdır çünkü gözlüğümüzü bir gece makyajıyla kullanmayı düşünmeyiz.

Zaten dikkati üzerine toplayan gözlüğümüzün üzerinden dikkati biraz dağıtmak isterseniz kalemle belirginleştirilmiş mat tonda dudaklar bu konuda kesinlikle iş görecektir.

Eyelenır konusunda gözlüğümüzün yapısından yardım almalıyız. Gözlüğümüzle uyumlu tipte bir eyelenır çekmeliyiz.Genelde kalın eyelenır kendini gözlükle beraber daha iyi göstereceğinden kalınca bir eyelenır çok hoş duracaktır.

Ancak tercihe göre siz ince bir eyelenır da çekebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir