Gözlük Kullananlar İçin Makyaj Tüyoları


Gözlük kullananların makyaj konusunda dikkat etmesi gereken bir kaç husus söz konusudur. Gözlük ile makyaj istenildiğinde oldukça etkili iki ikili olabilir. Gözlük kullananlar için makyaj tüyoları birçok kişi tarafından bilinmemektedir. Bilinmeye başlandığı andan itibaren gözlük kullananların daha mutlu olacakları yadsınamayacak bir gerçektir.

Gözlük kullananlar öncelikle kaş ve çerçeve uyumuna dikkat etmelidirler. Gözlük çerçevelerinin kişinin kaş rengi ile uyumlu olması görüntü açısında büyük bir derinlik kazandıracaktır. Çerçevenin kalınlığı kişinin kaş kalınlığı ile de uyumlu olması gerekmektedir. Ayrıca gözlük kullananlar gözlüğün etkisi ile göz altları daha koyu görünmektedir. Bunu engellemek için gözlük kullananlar göz altlarına sarı bazlı bir kapatıcı kullanabilirler.


Gözlük Kullananlar İçin Makyaj Tüyoları


Gözlüklerin yakın ve uzak olma durumlarına göre de makyaj belirlenebilmektedir. Kişi miyop ise gözleri ufak hipermetrop ise gözleri büyük görünecektir. Buna göre belirlenecek bir makyaj ile gözler ve yüz daha etkili bir görünüm kazanacaktır.

Miyop olanlar kalın bir eyeliner çektiklerinde optik yanılsamalar engelleneceği gibi güzel bir makyaj görünümüne de kavuşulmaktadır. Ayrıca göz farı sürerken gözlük kullananlar göz farını taşırmamaları gerekmektedir. Göz farını taşırmamaları durumunda gölük ile makyaj arasındaki uyumda gözle görülür bir şekilde belli olacaktır. Dudaklara makyaj ile yapılacak vurgu da gölük ile makyaj arasındaki uyumu gösterecektir.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir