Güneş Koruyucu Etkili Bir Şekilde Nasıl Uygulanır?


Birçok kadın, cilt bakımı ve güneş kremi konusunda çok titiz davranıyor, ancak güneş koruyucusunun parametrelerini veya prensiplerini nasıl en etkili şekilde alacağı hakkında  pek yeterli bilgiye sahip değil.

Güneş koruyucu kutusundaki göstergeleri okuyun

Güneş koruyucuyu etkili bir şekilde kullanmak için göstergeleri okumalısınız:


Güneş Koruyucu Etkili Bir Şekilde Nasıl Uygulanır?


PA:  (UVA’nın Koruma Faktörü), UVA’nın cildi UVA’dan koruma yeteneğinin bir göstergesidir. Aslında, çoğu güneş kremi UVB ışınlarını filtreleyebilir, ancak birçok ürün cildi UVA ışınlarından koruyamaz. PA puanı + ölçeğinde değerlendirilmiştir. Buna göre PA +: UVA ışınlarına karşı etkilidir (% 40 – 50 seviyesinde); PA ++: UVA’ya karşı çok etkili (% 60-70); PA +++: En yüksek UVA koruması (% 90 veya daha yüksek,% 98 maksimum).

Güneş Koruma Faktörü : Bu gösterge, bir ürünün maksimum güneş koruma süresini ölçen “güneş koruması” anlamına gelir. Uluslararası standartlara göre, 1 SPF güneşe ve cildinizin özelliklerine maruz kaldığınız zamana bağlı olarak sizi 10 dakika güneşten koruyabilir. Güneş koruyucunun üç katı SPF vardır ve bu UV korumanın üçe katlandığı anlamına gelmez. Örneğin, SPF 20’li güneş kremi% 95’e kadar UV emebilirken, SPF 60 ile güneş kremi sadece% 98.3 UV ışığını emebilir.

Güneş Koruyucu Etkili Bir Şekilde Nasıl Uygulanır

Yeterli krem ​​sürün ve hassas bölgeleri kaçırmayın.

Amerikan Kanser Derneği’nin Cilt Kanseri Danışma Grubu Başkanı Dr. Martin A. Weinstock’a göre, pek çok kişi güneş koruyucu kullanıyor ancak çok fazla güneş koruyucu uyguladıkları için sadece kullanmış oluyorlar.

Güneş Koruyucu Hangi Bölgelere Uygulanır

Kremin, köprü ve yanaklar gibi alanlara odaklanması gerektiğini unutmayın.

Güneş koruyucu uygularken, boyun, kulaklar, ense, koltuk altı, göğüs gibi alanları kaçırmayın …

Güneş koruyucu uygulanmadan önce veya uygulandıktan sonra cildi durulayın.

Sıklıkla güneş koruyucu uygulamak cildin kurumasına neden olur. Ancak güneş koruyucu uygularken uygun olmayan kremler kullanmak güneş koruyucu etkisini azaltabilir. Seçtiğiniz güneş koruyucu türüne bağlı olarak kremi uygulamadan önce veya uyguladıktan sonra nemlendirici krem ​​sürün.

Özellikle, fiziksel güneş koruyucuları kullanıyorsanız, önce bir nemlendirici uygulamalısınız. Çünkü fiziksel güneş koruyucu maddeler (güneş kremi olarak da adlandırılır) güneş ışınlarını cildinizden yansıtan bir kalkan görevi görür. Bu nedenle, fiziksel güneş kremi cildinizde uyguladığınız son katman olacaktır. Losyonu daha sonra uygularsanız, güneş koruyucunuzu sulandırır ve güneş koruyucuları etkileyerek kremin daha az etkili olmasını sağlar.

Eğer kimyasal güneş koruyucular için krem kullanıyorsanız,  güneş kremi uyguladıktan bir süre sonra cilde bir kat daha nemlendirici uygulamalısınız.

En etkili nemlendiricinin bol su ile yıkamak olduğunu unutmayın.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir