Güneş Yanığına Karşı Doğal Tedaviler


Güneş Yanığına bepanthene, ne iyi gelir, hangi krem, yoğurt sürülürmü? ne sürülür? Nasıl Geçer Nasıl İyileşir Bitkisel Doğal Çözümler Öneri ve Tavsiyeler Neler?

Güneş yanığının ciltte bıraktığı izler bir çok kişi tarafından tam bir baş belası olarak görülmektedir.


Güneş Yanığına Karşı Doğal Tedaviler


Özellikle de hassas bir cilde sahip iseniz güneş elbette ki cildinizde istemediğiniz lekele bırakabilmektedir. Güneş yanığına karşın başlıca önlem alınabilecek bazı hususlar vardır.

Gelin şimdi birlikte güneş yanığına karşı doğal tedaviler neymiş öğrenelim.

Eğer güneşten pancar gibi yanmış iseniz çok klasik gelecek belki ama en ama en etkili yöntem kuşkusuz vücuda yoğurt sürmektir. Yoğurt cildi rahatlatacağı gibi cildinizde kırmızı ve ya koyu renkli görünmesini önleyecek ve ten renginizin bir nebze de olsa açılmasını sağlayacaktır.

Gelelim güneşin kavurucu sıcağının geride bıraktığı yanık lekeleri. Onlardan kurtulmakta elbette ki bir hayli kolaydır. Bu izler her ne kadar hiç geçmeyecekmiş gibi görünseler bile bunları geçirmenin de doğal yöntemleri vardır.

Bu yanıklardan kurtulmak için ısırgan otunu robot yardımı ile iyice kremsi bir hale getiriniz. Daha sonra içerisine bir miktar ardıç tohumu yağı ilave ediniz.

Bu karışımı cildinizde güneş yanığı olan bölgelere iyice yediriniz. Bu işlemi günde üç ve ya dört kez uygulayınız. Bu biraz hafif bir yöntemdir. yine başka bir yöntem daha var. salyangozun geride bıraktığı mukus gibi bir salgı var.

Bu salgıyı elde edebilirseniz direkt olarak bu salgıyı da cildinize uygulayabilirsiniz. Ancak salyangozu direkt öldürerek cildinize hayvanın vücudunu yedirmeyin.

Bu hem canice olur hem de çok bir etkisini göremezsiniz. Onun yerine salyangozu açık bir kaba koyarak geride bıraktığı sıvıyı sürmeniz yeterli ve etkili olacaktır.

Bu sıvı salyangozun kabuğunu onaran sıvıdır ve yanık lekesini de onarmak için hücreleri yenileyecektir.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir