Güzel Bir Cilt İçin Ne Yapmalı


Cilt bir insanın hem bakımlı görünmesi hem de sağlıklı görünmesi açısından çok önemlidir.

Cildimizin güzel görünmesi demek, görünüşümüze daha estetik bir hava katmanın yanında aynı zamanda sağlıklı olduğumuz anlamına da gelir.


Güzel Bir Cilt İçin Ne Yapmalı


Bu nedenle her insan güzel ciltler için ne yapmalı sorusunun cevabını aramaktadır. Genetik yapımız da cildimiz üzerinde etkilidir. Ancak cildimiz genel olarak beslenme alışkanlıklarımızdan, duygusal durumlarımızdan ve yaşam şeklimizden kötü etkilenir.

Cilt Bakımı Su İle Başlar

Bu nedenle güzel bir cilt için öncelikle sağlıklı bir beslenme düzenimiz ve yaşam biçimimizin olması gerekmektedir. Güzel bir cilt için öncelikle günlük bol su tüketimidir.

Günlük 7-8 bardak su cildimizin esnekliğini arttırarak, yenilenmesini daha çok kolaylaştıracaktır.

Vücudu çok fazla su kaybı yaşayan kişilerin cildi kırış kırış olmakta ve pul pul dökülmektedir. Bunun yanı sıra cildinizi olabildiğince nemlendirmeye çalışın.

Yüzünüzü daha çok ılık suyla yıkayın ve banyodan sonra mutlaka nemlendirici kullanın. Gece ve gündüz kremi olarak yaşınıza uygun olan cilt bakım kremleri günlük olarak mutlaka kullanın.

Cildimiz yaşam biçimimizden etkilendiği için öncelikle uyku düzenine çok önem vermek gerekir. Uyku esnasında tüm vücudumuz gibi cildimiz de dinlenir ve kendini yeniler. Bu nedenle günde en az 7 saat uyumak gereklidir.

Uyku düzensizliği yaşayan kişilerin cilt renginden ve gözlerindeki morluklardan bu durumu kolayca anlayabilmek mümkündür. Uyku esnasında ki yatış pozisyonu da çok önemlidir.

Yüzüstü uyumamaya çalışmak gerekir çünkü bu pozisyonda cildimize baskı yapmış olmaktayız.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir