Hassas Ciltler İçin Bakım Önerileri


Hassas Ciltler için Öneriler Yüz yıkama jeli Nemlendirici Güneş Kremi Peeling Fondöten Doğal Bitkisel Yöntemler Maskeler Nelerdir? Bakımı Nasıldır Nasıl Yapılır hakkında detaylı bilgiler makalemizde…

Cilt bakımı her insan için önemlidir. Cilt tiplerine göre yapılan bakımlar, ciltler için en iyi sonucu vermektedir. Hassas ciltler, karma ciltler, yağlı ciltler.


Hassas Ciltler İçin Bakım Önerileri


Peki hassas ciltler için hangi ürünlerle hangi kürlerle ya da hangi bakım ürünleriyle cilt bakımı yapılabilir? Hassas ciltlere sahipseniz buyurun yazımıza.

Size özel en pratik en doğal ve en kaliteli bakım önerilerini sizlerle paylaşmak üzere buradayız.

Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden hassas ciltler için bakım önerileri hakkında bilgi sahibi olalım. Ne dersiniz?

Hassas ciltlere sahip kişiler için kimyasal ürün içeren cilt bakım ürününü kullanmamaları gerekir. Aksi halde ciltte deformasyonlar, kızarıklıklar oluşabilir.

Aşırı yağlı yiyecekler, asitli içecekler tüketmemeli ve bol su içerek cildimizin elastike dokusunu seyrinde korumalı ve canlı parlak sağlıklı bir cilde zemin hazırlamalıyız.

Makyajınızı, günlük cilt bakımınızı jojoba yağı ya da badem yağıyla sağlayabilirsiniz. Bu yağlar hassas cilde sahip kişilerin kullanabileceği ciltte herhangi bir kızarıklık yaratmayan ve cilde canlılık kazandıran bu bakım ürününü pamuk yardımıyla makyajınızı temizlerken ya da uyumadan önce cildinize bakım yaparken kullanabilirsiniz.

Eşekkulağını 15 dakika demledikten sonra ciltte tonik etkisi yaratmak adına pamuk yardımıyla suyunu cildinizde uygulayabilirsiniz.

Yoğurt ve salatalık suyu karışımını haftada 2 kez cildinize uygulayabilir, canlı, parlak tazelenmiş bir cilde kavuşabilirsiniz.

Aloevera yağını pamuk yardımıyla uyumadan önce cildinize dairesel hareketlerle uygulayabilir, temizlenmiş canlanmış bir cilde sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir