Her Kadının Bilmesi Gereken Makyaj Hileleri


Günümüz modern kadınları neredeyse her gün makyaj yapmakta ve daha güzel bir görünüm elde etmeye çalışmaktadır. Gün geçtikçe yapılan makyajlar da değişmekte, yeni makyaj teknikleri ortaya çıkmaktadır. Bu makyaj tekniklerine makyaj hileleri de diyebiliriz. Yüzümüzü daha hoş bir görünüme kavuşturan bu hileler, makyajımızı daha kolay yapmamıza da yardımcı olacaktır.

Her kadının bilmesi gereken makyaj hileleri;


Her Kadının Bilmesi Gereken Makyaj Hileleri


1- Alt ve üst kirpiklerinize rimel sürmek sizin için dertse ve gözünüze bulaşıyorsa, üst kirpiklerinize rimel sürerken kirpiklerinizin arkasına bir kağıt veya plastik bir kaşık tutabilirsiniz. Aynı işlemi alt kirpikleriniz için de uygulayabilirsiniz.

2- Far sürerken gözünüzün kenarında keskin bir çizgi istiyorsanız, bunu bir bant yardımıyla yapabilirsiniz. Gözünüzün kenarından kaşınızın bitimine doğru bir bant çekip gözkapağı makyajınızdan sonra bandı yavaşça çıkardığınızda farınız taşmamış olacaktır.

3- Göz makyajınızı yaparken kaşlarınızın hemen altına ve göz pınarınıza aydınlatıcı kullanarak solgun bir görünümden kaçınmış olursunuz.

4- Ruj sürmeden önce dudaklarınızın hafif dolgun olmasını istiyorsanız, diş fırçanızı kullanarak dudaklarınıza sürtmelisiniz.

5- Gözlerinizin daha iri bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız, gözlerinizin altına siyah kalem değil beyaz kalem sürerek aydınlık bir görüntü sağlamalısınız.

6- Eğer kirpik kıvırıcı kullanıyorsanız ve daha etkili olmasını istiyorsanız kıvırıcınıza saç kurutma makinası tutun ve daha sonra uygulamaya başlayın.

7- Kaşlarınızın kalkık görünmesi için hemen altına aydınlatıcı veya beyaz renk kalem sürmelisiniz.

8- Eyelinerınızın dağılmaması için öncelikle o bölgeye pudra sürebilirsiniz.

9- Fondöteninizi yukarıdan aşağıya doğru kullanmalısınız.

10- Dudaklarınızın daha iyi olması için dudak çevrenize ruj sürdükten sonra ince bir çizgi ile pudra veya açık renk bir far uygulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir