Her Kadının Bilmesi Gereken Makyaj Hileleri


Dudaklar fizyolojik olarak en çok gece uykudayken nemini kaybeder. Dudakların nemini kaybetmesi dudakların kuru görünmesine neden olur.

Bunun için yatmadan önce dudak kremi sürülmesi bu sorunu çözecektir. Dikkat çekecek bir dudak görünümü için dudakların rengine bağlı olarak iki kat daha belirgin pembe ruj sürülebilir. Böylelikle dudaklar kendisini daha belirgin bir şekilde hissettirecektir.


Her Kadının Bilmesi Gereken Makyaj Hileleri


Uykusuz ve yorgun kalındığı günlerde sabah saatlerinde iki tane yemek kaşığı bir süre buzdolabının buzluğunda bekletilir. Soğuması sağlandıktan sonra dolaptan çıkarılır ve soğuk halde göz kapakları altına kaşıklar konur. Bu gözlerin şişliğini indirmek için kullanılan oldukça etkili bir yöntemdir.

Duştan sonra saçların kurutulması için saçların sıcak bir hava ile değil soğuk bir hava ile kurutulması saçların zarar görmesini engelleyecektir. Her kadının bilmesi gereken makyaj hileleri bunlarla sınırlı değil elbette.

Gözlerin iri görünmesi için gözlerin üst ve alt kapaklarına beyaz göz kalemi uygulanabilir. Sabahları kalkıldığında yüzlerin şiş olması durumunda yüzlerin bir süre soğuk su ile yıkanması şişliği indirecektir.

Eğer ki göz altlarının şişliği geçmiyorsa göz altlarına hafif simli far sürerek şişkinliğin etkisi kapatılmaktadır. Cilt üzerinde kullanılacak kapatmalar cildin rengine göre ayarlanması gerekmektedir. Cildin renginden açık ya da koyu olması durumunda kapatmak istenen yer daha belirgin bir şekilde gözükecektir.

Bu da çirkin bir görüntüye neden olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir