İftar Davetleri Makyajı


Ramazan ayı içerisinde pek çok mekanda iftar davetleri verilmektedir. Yılın en güzel ayı içindeki bu özel davetlere en iyi şekilde hazırlanmak gerekir. Tepeden tırnağa bütünlük içinde ve günün anlamına uygun olmak oldukça önemlidir. Bunun için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Öncelikle gidilecek mekana göre giyinmek ve ona uygun makyaj ile tamamlamak gerekir. Sezon trendlerini, Ramazan ayının önemli detayları ile tamamlayabilirsiniz. Bunun için hem iftar davet mekanlarından hem de sezon renklerinden bahsedebiliriz.


İftar Davetleri Makyajı


İlk önemli konu ise herkesin merak ettiği bir sorudan geçiyor. Makyaj orucu bozar mı diyanet ne der sorusuna cevap verelim. Diyanet açıklamasında orucun sadece yemek ve içmek eylemleri ile bozulduğunu, makyajın asla bozmayacağını belirtmektedir.

İftar Makyajı Nasıl Yapılır? 

İftar davetleri makyajı yapılırken öncelikle gidilecek mekanın araştırılması gerekir. Ortama uygun olarak bir stil belirlemek önemlidir. Mekanın büyüklüğü, davetli sayısı, mekanın tarzı gibi detaylara göre hazırlanılmalıdır. İftar daveti orta büyüklükteki bir restoranda verilecek ise günlük stile yakın hazırlanmak daha doğru olacaktır.

Gerek kıyafet seçimi gerekse makyaj seçimi doğal bir görünümde olmalıdır. Aşırılıktan kaçınılmalı ve spor sade bir şıklık tercih edilmelidir. İftar daveti bir otelde, balo salonu gibi büyük ölçekli bir yerde olacak ise daha özenli olmak gerekecektir. Bu tür mekanlarda günlük giyimin dışına çıkarak davet stilinde hazırlanmak gerekecektir. Mekana göre Ramazan makyajı alternatiflerinden bahsedelim.

İftar İçin Sade Makyaj

İftar mekanları oldukça çeşitlilik göstermektedir. Aile, dostlar ya da iş arkadaşları ile gidilecek pek çok davet mekanı bulunmaktadır. Gideceğiniz yere göre en uygun şekilde hazırlanmak için tüyolarımızdan faydalanabilirsiniz.

İftar daveti verilecek yer samimi bir ortamın oluşacağı bir restoran ise daha günlük bir stil seçebilirsiniz. Abartıya kaçmadan günlük şıklık içinde bir kıyafet seçimine uygun olan bir makyaj yapılmalıdır. Bunun için yok gibi makyaj yapımı son dönemin trendleri arasındadır.

Öncelikle cilt güzelce nemlendirilmelidir. Cilt tonunda eşitliğin sağlanacağı BB ya da CC krem kullanarak cildinizi pürüzsüz bir görünüme ulaştırabilirsiniz. Hafif makyaj yapımında far kullanmadan etkili bir göz kalemi ve rimel kullanmak uygun olacaktır. Dudaklar için de nude ya da şeftali tonlarında bir ruj kullanabilirsiniz. Hafif davet makyajı yapımı ile iftar için hazır olacaksınız.

İftar İçin Gösterişli Makyaj

İftar daveti yapılacak mekan büyük ölçekli ise daha özenli bir hazırlanma süreci yapmalısınız. Bir balo salonu ya da havuzbaşı bir davet mekanı ise kıyafet seçimi ve makyaj tasarımında gösterişli olabilirsiniz. Tek parça midi boy elbise ile en şık halinize bürünebilirsiniz.

Makyaj yaparken tek kat fondöten ardından, elmacık kemiklerini meydana çıkarmak için aydınlatıcı kullanmalısınız. Göz pınarlarının iç kısmına parlak far uygulayabilirsiniz. Dudaklarda ise çarpıcı tonlar seçilebilir. Porselen makyaj yapımı ile iftar davetleri makyajı için kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir