İftar Davetlerinde Kullanılacak Koku Parfüm Önerileri


İftar davetlerinde tıpkı diğer davetlerde olduğu gibi her kadın göze hoş görünmek isteyecektir. Güzelliğe giden yol pek çok noktadan geçmektedir.

Öncelikle temiz olmak, cildine iyi bakmak, iyi giyinmek, doğru makyaj olarak belirtebiliriz. Tüm bu kriterler yerine geldiğinde göz alıcı bir hale gelmek oldukça kolaylaşacaktır. Her ne kadar bu aşamalar kusursuz olarak yerine gelse de, en önemli ve son dokunuş kokunuz olacaktır.


İftar Davetlerinde Kullanılacak Koku Parfüm Önerileri


Bir kadını özel kılan ve akılda kalmasını etkili hale getiren kendine has kokusudur. Her parfümün her tende farklı duracağını unutmamak gerekir. Tüm bunlardan önce hatırlanması gereken parfüm sıkmak orucu bozar mı konusudur. Diyanete göre parfüm sıkmak, koklamak orucu bozmamaktadır. Ayrıca güzel kokmanın dinimizdeki önemi oldukça yüksektir.

 

En Etkileyici Kadın Parfümleri 

Kadın parfümleri seçilirken tende duruşuna göre karar vermek her zaman daha doğru olacaktır. Özellikle yeni bir parfüm alınacağı zaman mutlaka tester ile deneme yapılmalıdır. Kullanıldıktan sonra 24 saat boyunca tende duruşu test edilmelidir.

 

Bu sayede hem kalıcılığı hem de durdukça parfümün tende bürüneceği koku izlenmelidir. En doğru ve kalıcı parfümü almak için bu şekilde bir yol seçilebilir. İftar davetlerinde kullanılacak koku dikkat çekici olmalı ama aşırı yoğun olmasından kaçınılmalıdır.

İftar açacak kişilere hoş bir koku vermeli ama rahatsız edecek derecede olmamalıdır. Buna uygun olarak hafif esanslı bir parfüm seçimi daha uygun olacaktır. En güzel kokan bayan parfümleri içinden kendinize en uygun ürünü bu kriterlere göre seçebilirsiniz.

Parfüm Önerileri 

Kokuların vücut tipi, cilt tipi, ten rengi, terleme oranı gibi pek çok faktöre göre değiştiği unutulmamalıdır. Açık tenli kişilerde parfüm kalıcılığı zorlaşmaktadır. Cilt ince olduğundan parfümün cilde tutunması pek mümkün değildir. Ten itibariyle hafif esintili, meyveli parfümler kullanılabilir. Esmer tenli kişilerde cilt kalınlığı sebebiyle parfüm daha uzun dayanabilir.

Esmer kadınlara parfüm önerileri için daha yoğun aromatik, odunsu ürünler söylenebilir. Aşırı terleme yaşayan kişilerde parfümün dayanıklı olması için önce bebek pudrası kullanımı önerilir. Diğer adı talk pudrası olup, cildi ve gözenekleri maskelediği için parfüm kalıcılığı oldukça artmaktadır. Kalıcı parfüm için sıkılan bölge de önem taşır.

 

Özellikle kanın pompalandığı ana bölgelere sıkıldığında parfüm daha uzun dayanır. Şah damarının geçtiği boynumuzun iki yanı, damarların yoğun olduğu el bilekleri ve kalbimizin bulunduğu göğüs bölgesi gibi. En beğenilen bayan parfümleri ile iftar davetinin gözdesi olabilirsiniz.

Parfüm Yapımı

Ramazan ayı ile birlikte parfüm kullanma konusu dikkat çekici hale gelmiştir. Piyasada yoğun kimyasal içeren ve cilde zarar veren parfümler bulunmaktadır. Her kadının en önemli giysisi olan cildini koruması için kullandığı koku ve parfümlere dikkat etmesi gerekir.

Parfüm yapımı bu noktada etkili olmaktadır. Evinizde bulacağınız malzemeler ile kolayca parfümünüzü yapabilirsiniz. Özellikle en çok tercih edilen sabundan parfüm yapımı ile hem doğal hem de ucuz parfüm yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir