İlk Buluşmada Yapılacak Makyaj Önerileri


İlk kez buluşmaya mı gidiyorsunuz heyecanlı mısınız merak etmeyin çok doğal ve güzel olacaksınız.

İlk buluşma kızlar için ne kadar önemli olsa da karşı tarafa bunu çok hissettirmemeniz lazım yani özeneceğiz ama o bunun farkında olmayacak ilk buluşma için fazla abartılı yapmamalısınız çünkü doğallık her şeyden daha önemlidir.

Ten Makyajıyla Başlayın


İlk Buluşmada Yapılacak Makyaj Önerileri


Önce tenle başlayın ama göz altınıza sürmeyin eğer fazla lekeniz yoksa teninize kendi ten renginize uygun fazla ince dokulu yani kalıp gibi durmayan bb veya cc kreminizi sürün sünger yardımı ile dağıtacaksanız süngerinizi nemlemdirin suda ve öyle dağıtın süngeriniz yoksa fırça ile de dağıtabilirsiniz eğer lekeriniz varsa lekelerinizin üstüne kapatıcı uygulayın ve daha sonra fondöten sürün ama gene dediğim gibi çok kalıp gibi durmasın çünkü doğallık daha önemli.

Gözaltı Morluklarınızı Kapatın

Daha sonra göz altınızda fazlaca morluk veya çöküntü varsa kapatıcı sürün ama fazla yok ise bb krem sürebilirsiniz. Bunu da aynı şekilde sünger yada fırça ile dağıtabilirsiniz.

Yanaklarınızın elmacık kemiğine azıcık pembe allık uygulayabilirsiniz. Bunu uygularken fırçanıza alın ve fırçanıza aldıktan sonra bir kere üfleyin yoksa eşit olarak dağılmaz. Elmacıkları bulmak için gülümseyin ve dolgun olan yere allığı uygulayın.

Kaşlarınızı Unutmayın

Kaşlarınızın altınıza aydınlatıcı sürün ki kaşlarınız ortaya çıksın ve daha hoş gözüksün eğer aydınlatıcınız yok ise beyaz göz kalemi ile altına sürün ve parmağınızla yayın fakat kaşlara gelmesin yoksa kaşlarınız beyaz bir görünüme sahip olur.

Göz Makyajınızla Dikkatleri Üzerinize Çekin

Daha sonra gözlerine nude renklerinde yani ten renkleri far sürebilirsiniz. Fakat sürmeden önce farınızın kalıcı olmasını isterseniz altına far bazı uygulayın. Far bazınız yok ise göz kapağınızın altına göz rengini eşit yapmak için kapatıcı sürebilirsiniz fakat açık renklerde olsun kapatıcı.

Ama far bazı uygularsanız göz kapaklarınızın çizgilerinde far çizgisi oluşması da önlenir.Farı sürdükten sonra ince kuyruksuz eyeliner sürebilirsiniz. Kuyruklu sürecek iseniz de fazla kuyruk yapmayın.

Bakışlarınızla Etkileyin

Kirpiklerinizi kıvırın ve rimel sürün çünkü böylelikle kirpikleriniz daha güzel görünür. Ama rimeli sürerken kirpikleriniz birbirine yapışmasın çünkü o zaman hem doğal olmaz hem de kötü gözükür.

Dudaklarınızın üstüne ilk önce nemlendirici sürün ve daha sonra pembe yada ten tonlarında ruj sürebilirsiniz. Ruju da sürdükten sonra ilk buluşmanıza hazırsınız.

İyi geçmesi dileğiyle.

 

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir