Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?


Kış aylarında cildimiz kurur ve hava şartları dolayısıyla yıpranır. Soğuk havaya uyum sağlamaya çalışan cildimiz nemini kaybeder ve kötü bir görüntü oluşturur.

Bu aylarda en çok dikkat edilmesi gereken nokta şüphesiz ki cildimizin nem ihtiyacıdır.


Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?


Peki, kışın cilt bakımı nasıl yapılır ? Nemini kaybeden cildiniz için uygun ve yoğun bir nemlendirici tercih etmeli ve hem sabah hem gece yatmadan önce mutlaka tüm cildinizi nemlendirmelisiniz. Bununla birlikte buhar banyosu ile cilde yenilik ve tazelik kazandırabilirsiniz.

Bunun için öncelikle küveti oldukça sıcak su ile doldurmalısınız. Kaynama derecesine yakın olan suyun içine nane yaprakları ya da rahatlatıcı esanslar damlatabilirsiniz.

Banyo kapısını kapatarak içeride bu buharı cildinize yedirmelisiniz. Sauna etkisi ile cildiniz rahatlayacak, nemini geri kazanacak ve daha canlı bir görüntüye kavuşacak.

Soğuk kış aylarında mutlaka peeling uygulamalısınız. Cildiniz ölü derilerden temizlenerek daha sağlıklı bir forma kavuşmalı.

Bunun için bal ve şeker karışımı peeling kullanarak ölü derileri cildinizden atabilir ve daha yumuşak, nemli ve sağlıklı bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra cilt bakımında kış aylarında su içmeyi ihmal etmeyin. Bol bol su içmek cildinizi yenileyecek ve hava şartlarına karşı daha sağlıklı bir cildi size sunacaktır.

Günlük olarak bir bardak ılık limonlu su içmekte cilt bakımı için oldukça önemlidir. Adeta bir detoks görevi görerek vücudu ve cildi temizler.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir