Kuru ciltler için evde maske önerileri


Cilt tipi ve yaşı ne olursa olsun uygun cilt bakımı gereklidir. Fakat en çok dikkat gerektiren kuru ciltler. Çoğu kadın sıklıkla cildin sıkılığını, dökülmesini ve tahrişini hisseder. Kuru cilt, donuk bir grimsi gölge, pürüzlük, sıkışma hissi ve rahatsızlık hissi ile kendini gösterir.

Yüzün kuruluk ana nedenleri nelerdir? Epidermisin stratum korneumundaki su eksikliği, epitel tabakasındaki sık değişiklikler, cildin bariyer özelliklerinin ihlali ve sebum üretiminin azalması ve deri yüzeyi üzerinde dağılımı gibi başlıca faktörler ile ilişkilidir.


Kuru ciltler için evde maske önerileri


Odada kötü hava ve kuru hava koruyucu lipit tabakasını kırar ve nem kaybına neden olur. Isıtılmış ve kurutulmuş odada geçirilen zaman, cildinizi kurutur.

Teorik olarak çeşitli dışsal ve içsel faktörlere maruz kalındığında deride her türlü kuruluk oluşabilir. Kuru ve hassas cilt iç organların ciddi hastalığın belirtisi olabileceği hatırlanmalıdır, durumda uzmanından tıbbi yardım gereklidir.

Cildinizi maksimum nemle nasıl sağlayın ve kuruluklarının istenmeyen belirtilerini önleyin. Tüm bunlar için kremler ve kozmetikler vardır, ayrıca evde kuru ciltler için mucize bir maske de vardır. Öyleyse, kendinizi nemin kaybından nasıl koruyacağınızı ve kişinin cildinin uygun bakımını nasıl yapacağınıza dair maskelerimizi tarif edelim.

Patates Maskesi  

Bu maske çok basit, fakat aynı zamanda kuru cilde çok etkili. Patates püresi haline getirmek ve pişirmek için gerekli patateslere ihtiyacınız var. Sıcak patates püresinde hafifçe soğuduktan sonra 1 çorba kaşığı zeytinyağı ekleyin. Yüze 20 dakika boyunca uygulayın.

Elma Maskesi

Elmanın yarısını alın. Aldığınız yarım elmaya 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı sirke (zayıf çözelti) ve 1 çay kaşığı bitkisel yağ ekleyin. Karışımı iyice karıştırın ve 15 dakika boyunca cilde uygulayın, ardından soğuk su ile durulayın. Maske kuru cildi beyazlatır, besler ve nemlendirir.

İşte yüzün kuru cildi için bu kadar basit doğal maskeler harika görünmenize yardımcı olacak! Cildinizin durumunun uygun beslenmeden ve temiz havada yürümesinden ve ruh halinizden etkilendiğinden emin olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir