Kuru Ciltler için Maske


kuru-ciltler-icin-maske

Cilt bakımı konusunda en hassas ciltler kuru ciltlerdir ve bu sebeple cildine en dikkat etmek zorunda olanlar, cildinde aşırı kuruma sebebiyle pullanma ve yıpranma olmasını istemeyenler de yine kuru cilt yapısına sahip olanlardır. Kuru ciltli kişilerin sürekli olarak nemlendirici kullanmaları veya buna alternatif doğal nemlendirici maskeler tercih etmeleri oldukça önemlidir.


Kuru Ciltler için Maske


Kuru Ciltler için Doğal Maskeler

Evde kendiniz hazırlayabileceğiniz kuru ciltler için doğal maske tariflerini aşağıdan bulabilirsiniz. Bu maskeler kuru cildiniz için yoğun nem desteği sağlayacak ve cilt kuruluğunuzun önüne geçecektir.

Kuru Ciltler için Nem Maskesi

Gerekli malzemelerimiz; 2 tatlı kaşığı zeytin yağı, 2 tatlı kaşığı bal ve 1 adet yumurta sarısından oluşmaktadır. İlk olarak beyazından ayırmış olduğunuz yumurta sarısını cam bir kaseye alarak üzerine bal ve zeytin yağını ekleyerek karıştırın. Sonrasında yüzünüzün tamamını ve alt çene kısmınızı da içine alacak şekilde cildinize uygulayın. Uygulama sonunda 15 dakika kadar uzanarak bekleyin ve ardından ılık suyla cildinizi durulayın.

Kuru Ciltler için Yoğun Nem Maskesi

Bu maske için gerekli malzemelerimiz 1 adet havuç ve 1 adet yumurta akıdır. İlk olarak yumurtayı sarısından ayırın ve ayrı bir kaba alın daha sonra  havucu rendeleyerek yumurta akıyla karıştırın ve cildinize yedirerek uygulayın. Uzanarak 20 dakika kadar bekleyin ve ılık suyla cildinizi durulayın.

Kuru Ciltler için Muz ve Süt Maskesi

Kuru ciltler için kullanılabilecek bir diğer maskemiz muz ve sütten meydana gelen nemlendirici maskedir. Malzeme olarak sadece 1 adet muz ve 1 yemek kaşığı tam yağlı süte ihtiyacımız var. İlk olarak muzları ince ince doğrayarak çatalla püre haline getiriyoruz. Arkasından süt ilave ederek bir süre daha karıştırıyoruz ve maskemizi uygulama öncesi yüzümüzü yıkayarak uyguluyoruz. 15 dakika kadar beklemenin sonunda cildimizi ılık suyla duruluyoruz.

İlginizi Çekebilir

2 Comments

  1. benim cildimde çabucak kuruyor birde bunu deneyeceğim bakalım nemlendirmek için kozmetik ürünlerin çok bir faydasını göremedim hiç.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir