Makyaj Yaparken Yapılan Yanlışlar


Makyaj yapmak çoğu kadın için günlük hayatta sürekli kullandığından dolayı oldukça kolaydır fakat bazı kadınlar her gün aynı makyajı yapsa da her gün o makyajda aynı yanlışları yapabilir. Bu sebeple makyaj yaparken yapılan yanlışlar nelerdir diye düşünüyor iseniz işte;

Öncelikle eyeliner çekmek çoğu kadının yaptığı fakat çoğu zaman beceremediği bir hatadır. Çoğu kadın eyelinerın dış çizgisini çizdikten sonra içini doldurmaz. Bu makyajı kalitesiz gösterir. Kuyrukları eşit olmaz. Oranları aynı değildir. Bunlar zamanla deneye deneye oturtulacak hatalardır.


Makyaj Yaparken Yapılan Yanlışlar


Diğer bir hata göz kalemi ile yapılır. Göz kapağının dışına sürüldüğü zaman elbette ki güzel görünür fakat göz kapağının içinden görünen o beyazlık, makyajı ucuz ve önemsiz gösterir. Bu sebeple göz kalemi göz kapağının altına da üstüne de içine ve dışına olmak üzere her yerine sürülmelidir.

Bir diğer yanlış rimeller ile ilgilidir. Rimel sürerken aynanın karşısında duruyor iseniz bu hatayı çok kez yapabilirsiniz. Rimeli göz kapağınıza değdirirdiniz ve o bölgeye rimel sürülür. Bu hata da aynayı gözünüzün altında kalacak şekilde yerleştirmek ile çözülebilir. Böylece yere bakarsanız ve göz kapağınız ile kirpikleriniz arasında mesafe bırakmış olursunuz.

Bir diğer hata ruj ile yapılır. Ruju dudak çizginizin oldukça dışından dudaklarınızı büyütmek amacı ile sürdüğünüz zaman dudaklarınız çoğu zaman dolgun değil komik görünür. Bu hataya düşmemek için doğal dudak çizginizin yalnızca bir tık dışından dudak kalemi ile geçmek, doğal dudak çizginiz orasıymış gibi görünmesini sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir