Mezuniyet Gecesi Ruj Renkleri


İyi uygulanmış mezuniyet gecesi makyajı ile aydınlık ve ışıl ışıl bir görünüme kavuşmanız mümkün olacaktır. Yüz hatlarınızı belirginleştiren ve kusurları kapatan bir makyaj ile harika görünebilirsiniz. Bunun için yüzünüzde en çok dikkat çeken kısım olan dudaklarla işe başlamak lazım.

Baş döndüren muhteşem dudakları elde etmek aslında oldukça kolay. Tüm cilt tonlarında mükemmel görünüm yaratabilecek olan likit rujlar ve şahane kalem rujlardan kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.    Konumuza mezuniyet gecesine yakışan ruj renkleri için birkaç öneri ile başlayabiliriz.

Kırmızının Asaleti


Mezuniyet Gecesi Ruj Renkleri


Kıpkırmızı ve kusursuz dudak görünümü ile tüm bakışları üzerinize şimşek gibi çekebilirsiniz. Kırmızı ruju hem mat hem de parlak olarak kullanmanız mümkün. Patlayan bir renkte elbise seçimi yapıldı ise mat kırmızı dudak seçimi daha doğru olacaktır. Siyah crep kumaş bir elbise seçildiğinde parlatıcı uygulaması yapılmış bir kırmızı ruj seçimi mükemmeli yakalamanızı sağlayacaktır.

Dolgun Dudaklar

Mezuniyet gecesinde sürekli yemek ve içmek nedeniyle ruj en çok tazelenmesi gereken ürün olacaktır. Bu nedenle uzun süre kalıcı olması önemlidir. Gece boyunca bozulmayacak ve etkisini koruyacak ürünlerle uygulama yapmak gerekir. Mezuniyet gecesi dolgun dudaklar ile sarsıcı bir etki yaratmak için bazı detaylara dikkat etmelisiniz.

İlk önce işe mat bir dudak kalemi ile çerçeve yaparak başlayın. Dudakların içini de kalemle iyice doldurup dolgun bir görünüme kavuşturun. Kalemle çerçevelenen dudaklar uzun süre formunu koruyacaktır. Sonrasında mat bir ruju üzerine uygulayın. Parlak görünüm isterseniz en son parlatıcı kullanabilirsiniz.

Çekici Dudaklar

Mezuniyet gecesi hangi ruj daha çekici olur sorusunun yanıtlarına bir göz atalım. 2019 mezuniyet makyajı detayları incelendiğinde iki farklı ton öne çıkmaktadır. Yazın soft tonlarıyla yapılan uygulamalar ve daha sert bir görünüm için uygulanan koyu renkli rujlar.

Koyu renkli rujlarda genelde mat görünüm tercih edilmektedir. Işıltı yakalamak isteyenler parlatıcı takviyesi ile açık renkleri kullanabilirler. Açık renk rujlarda nude, pembe ve şeftali tonları en çok kullanılan ürünler arasındadır. Parlatıcı için likit ürünleri kullanabilir ve gece boyunca çekici dudak görünümüne kavuşabilirsiniz.

Ruj Tavsiyeleri

Mezuniyet gecesi ruj önerileri vermek için dudak yapısını bilmek gerekir. İnce dudaklarda dolgunluk yaratmak isteniyorsa, kalemle genişletilerek koyu ruj uygulaması yapılabilir. Dudaklar haddinden fazla dolgun ise dikkati azaltmak için nude ya da açık pembe rujlar veya sadece hafif bir parlatıcı kullanılabilir. Makyaj çantanızda olması gereken kurtarıcı niteliğinde bazı rujlar vardır.

Dudakları kurutmayan likit rujlar genç kızların her daim gözdesi olmaya devam edecektir. Kalem formlu kendiliğinden açılan kalem rujlar da çantanızda taşımaya son derece uygun ürünlerdendir. Mezuniyet gecesi makyajı için baharın enerjisini ve bu yılın stilini dudaklarınıza taşıyabilirsiniz.

Bu ay dünyaca ünlü fenomenlerle popülaritesini arttıran çikolata kahve tonlarını da kullanarak trendleri yakalayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir