Oval Yüzler İçin Bayan Saç Modelleri


Oval ve yuvarlak yüzlü bayanlar çok uzun ve kabarık saç modellerini tercih etmemelidirler. Oval ve yuvarlak bir surata sahip olan bayanlar daha kısa saçları ve düz sade modelleri tercih etmelidirler. Aslında oval yüzlü bayanlara kısa saç modelleri çok yakışmaktadır. Yüzü daha zayıf ve daha güzel göstermektedir. Oval yüzlü bayanlar için hafif ve doğal dalgalı saçlar da idealdir.
Oval yüze sahip olanlar aslında şanslıdırlar. Çünkü bu yüz tipine neredeyse her model uyum sağladığı gibi oval yüzlerde kısa saçlar da çok hoş görünür. Yüzünüzün daha düz ve ince görünmesini istiyorsanız kıvırcık ve ağır dalgalı saçlar yerine daha düz ve daha doğal saçları kullanmalısınız. Oval yüzler için pek çok saç modeli uygundur. Fakat küt saçlar oval yüzlü bayanlarda farklı bir güzel durmaktadır. Kısa saç modellerinin hemen hemen hepsi oval yüzlü bayanlar için uygundur.
Oval yüzler için önerilen saç modellerinin arasında, hafif dalga, düz ve dağınık topuzlar uygundur. Bunun dışında kıvırcık saç modelleri de doğru kullanıldığı zaman oval yüze sahip hanımlarda hoş bir görüntü yaratacaktır. Saç modelinizi seçerken yüz şeklinize uygun bir model seçmelisiniz. Yüz şeklinizi bilmiyorsanız öncelikle yüz şeklinizi öğrenmelisiniz. Bunu ise yüzünüzü küçük noktalarla çerçeveye alarak görebilirsiniz. Yüz şekliniz saç modeli seçiminizde oldukça önemlidir. Yüz şekli yuvarlak olan bayanlar özellikle kabarık saçlardan uzak durmalıdırlar. Yüzünüzün zaten yuvarlak olması nedeniyle bu model sizin kötü görünmenize neden olacaktır. Yuvarlak yüzlü bayanlar daha düz saçları kullanmayı tercih etmeli ve eğer mümkünse kısa saç kullanmayı denemelidir. Kısa saçlar bu tür yüz tiplerine oldukça uygun olan ve bayanları daha şık ve modern gösteren saç modelleridir.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir