Ramazan Ayında Genç Kız Makyajı


Ramazan ayı içinde diğer aylarda olduğu gibi makyaj yapımına dikkat etmek gerekir. Ramazan ayının yaz aylarına denk gelmesi ile hem hafif hem de sıcağa dayanıklı makyaj yapılmalıdır.

Genç kızlar makyaj yaparken gidilecek yere, zamana ve kıyafet seçimine göre dikkat etmelidir. Gündüz makyajı daha sade ve sakin iken gece makyajında biraz daha yoğun ürünler kullanılabilir. Ramazan ayında makyaj yapmakta bir sorun olmadığından genç kızlar dilediği gibi makyaj yapabilirler. Genç kızların en önem verdiği makyaj konusunda dikkat edilecek bazı hususlar bulunmaktadır. Tavsiye makyaj ürünleri için bu detaylara değinelim.

Makyaj Tavsiyeleri


Ramazan Ayında Genç Kız Makyajı


Okul çağı genç kızları için makyaj oldukça erken olarak düşünülmektedir. Ancak internetin gelişmesi ve her bilgiye kolayca ulaşılabilmesi ile genç kızlar makyaj yapanları izleyebilmektedir. Bu sayede her makyaj ürününü inceleyip, makyaj yapım tekniklerini gözlemlemektedir.

Hal böyleyken doğru ve sade genç kız makyajı için tavsiye vermek daha sağlıklı olur. Genç kızların dikkat etmesi gerekenler kadınsı olmayan ve yaşına yakışır tonlarda makyaj yapmalarıdır. Kendi ciltlerini tanımaları ve uygun ürünleri kullanmaları ileriki yaşlar için en önemli yatırımdır.

Cilt tipine göre kuru, yağlı ya da karma cilde uygun olan temizlik ürünlerinin kullanılması oldukça önemlidir. Cilt bazı oluştuktan sonraki adım varolan kusurlu alanları örtmektir. Bu yaş döneminde en önemli sorun sivilcelerdir. Bunu önleyici cilt bakım ürünleri seçilerek doğru ve düzenli kullanılmalıdır. Doğal makyaj önerileri için temel adımlar bu şekildedir.

Makyaj Malzemeleri Önerileri

Ramazan ayında genç kızların en çok uyguladıkları makyaj göz makyajıdır. Orucun verdiği etki ile genellikle dudak ürünleri kullanmaktan kaçınılmaktadır. Bu döneme uygun makyaj malzemesi önerileri için göz makyajı ürünlerine yoğunlaşacağız.

Okul çağında bulunan genç kızların makyaj ürünleri sade ve doğal tonlarda olmalıdır. Fazla koyu renklerden oluşmayan ve aşırıya kaçmayan ürünlerle oldukça dikkat çekici olunabilir. Kalıcılığı uzun süren ve sıcak yaz ayları dolayısıyla suya dayanıklı ürünler tercih edilmelidir.

Eyeliner kullanımı bu yaşlarda daha zor olacağından siyah göz kalemi kullanılabilir. Göz kapağına ince çekilen göz kalemi ile etkili bakışlara sahip olunabilir. Üst ve alt kirpiklere topaklanmayan rimel uygulaması ile göz makyajını tamamlayabilirsiniz. Makyaj malzemeleri seti hazır satılan ürünlerden alarak kolayca makyaj yapabilirsiniz.

Doğal Makyaj Önerileri

Makyaj yapmak ama sanki hiç yapmamış gibi görünmek mümkün. Bunun için bazı hilelere başvurmak gerekir. Genç kızların özellikle okul dönemlerinde yasak olan makyajı yapabilmelerini sağlayan tüyolardan bahsedelim. Dudağa açık kırmızı bir ruj sürebilir sonrasında kuru pamukla silebilirsiniz. Doğal bir pembe dudağa böylece kavuşulabilir.

Gözlerde doğal bir çizgi elde etmek için sabah ince bir göz kalemi çekilmelidir. Sonra çok ovmadan gözler yıkandığında hafif bir göz kalemi çizgisi kalacaktır. Kirpik kıvırıcı aletler kullanarak rimel kullanmadan etkileyici kirpiklere ulaşmak da mümkün. Bu doğal makyaj sırları ile makyajla, makyajsız görünmenin etkili yoluna ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir