Ramazan Makyajı


Ramazan ayında oruç tutarken de bakımına dikkat etmek isteyen kadınlar için makyaj önemli bir konudur. Makyaj her kadının kendini daha iyi hissetmek için sıklıkla başvurduğu bir yöntemdir.

Ayrıca varolan kusurlarını kapatmak için kullanabileceği en temel yoldur. Makyaj yaparak olduğundan çok daha güzel görünmek mümkün. Bunu basit makyaj teknikleri ve kolay hileler ile sağlayabilirsiniz. Ramazan ayında makyaj yapımı ile ilgili bilinmeyen veya merak edilen oldukça fazla konu bulunmaktadır.


Ramazan Makyajı


Peki herkesin kafasını kurcalayan malum soruya gelelim. Makyaj orucu bozar mı diyanet ne der konusu hakkında bilgi verelim. Diyanetin açıklamalarına göre makyaj yapımı orucu bozmamaktadır. Bu nedenle gönül rahatlığıyla Ramazan makyajı yapabilirsiniz.

Makyaj Teknikleri 

Makyaj profesyonel ellerden çıkabileceği gibi evde kendi imkanlarınızla da yapabileceğiniz oldukça zevkli bir uğraş. Makyaj için makyözlere giden bayanların sıklıkla tercihi porselen makyaj olmaktadır. Uzun saatler kalıcı, kalıp gibi duran, bebeksi makyaj için profesyonellerden destek alınmaktadır. Peki evde kendi imkanlarınızla uzman elinden çıkmış gibi makyaj yapmak istemez misiniz? Bunun için uygulayabileceğiniz basit tüyolardan bahsedelim.

Doğal Makyaj Teknikleri

Makyaj yapımında özelikle genç kızların en çok tercih ettiği stil doğal makyaj yapımıdır. Az malzeme ile doğru rötuşlar yapılarak makyaj yok havası yaratabilirsiniz. Bunun için en önemli unsur cildinize süreceğiniz fondötenin doğru yayılmasıdır.

Çok katmanlı uygulama ya da yanlış sürme biçimlerinden ötürü cildinizde kötü bir görüntü oluşabilir. Doğal makyaj yaparken makyajın belirsiz olması gerekir. Bu uygulamayı deneyimliyseniz en iyisi el ile uygulamalıdır. Eğer tecrübeniz yok ise kaliteli bir fırça seti ya da sünger ile yapabilirsiniz. Doğal makyaj malzemeleri alımı için güzellik ürünleri satan mağazalardan kampanyaları takip edebilirsiniz.

Doğal Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal görünen makyaj için birkaç detay daha bulunmaktadır. Öncelikli olarak cildinize en uygun malzemelerin alınması gerekir. En ucuz makyaj malzemelerini alıp uzun vadede cildinizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Az malzeme ama kaliteli ürünler almanızı tavsiye ederiz.

Doğal görünüm için özellikle yaz aylarında fondöten yerine BB ya da CC krem kullanımını önerebiliriz. BB krem daha yoğun, CC krem daha hafiftir. İçeriklerinde nemlendirici de bulunduğundan uygulandıktan sonra cilde ağırlık yapmazlar. Bu kremlere ek olarak kırmızı ya da siyah noktalı bölgeler için kapatıcı kullanabilirsiniz.  Yok gibi makyaj yapmanın temel sırrı kullandığınız ürünlerde cilt renginden uzaklaşmamaktır.

Göz Makyaj Teknikleri

Yüzümüzde en etkileyici ve dikkat çekici alan hiç kuşkusuz gözlerdir. Bakışlarla etkilendiği düşünülürse göz makyajının kusursuz olması önem taşır. Göz makyajı yaparken en dikkat edilecek konu akmayan ve uzun zaman kalıcı ürünler kullanılmasıdır.

Akan bir göz makyajı ile kötü bir görüntü verileceği unutulmamalıdır. Bu noktada özellikle suya dayanıklı ürünler tercih edebilirsiniz. Makyaj teknikleri nelerdir konulu yazımızdaki tüyoları kendinize uyarlayabilir ve kusursuz makyaja ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir