Sivilce Çıktığında Ne Yapılmalı? Sivilcelerden Kurtulma


Günümüzde birçok insan sivilce problemimden oldukça şikâyetçidir. Sivilceler vücudumuzun çeşitli bölgelerinden hızla çıkmaktadır ve bunun çözüm yolu kısıtlı olabilmektedir.

Sivilcelere Nasıl Tedavi Yöntemi Uygulamalı

İnsanlar kendi imkânları ile bu sivilceleri yok etme metodunu kullanıyorlar. Bu son derece yanlış bir çözüm yoludur. Sebebi ise sivilceli bölgede bulunan sivilceleri patlatarak kaybetme yolunu seçmeleridir. Patlatılarak yok edilen bir sivilce için kesinlikle sevinmeyin çünkü o sivilce en yakın zamanda yanında da bir kaç tane sivilce ile birlikte vücudunuzun birçok yerinde çıkmaya devam edecektir.

Sivilcelere Nasıl Müdahale Edilmeli?


Sivilce Çıktığında Ne Yapılmalı? Sivilcelerden Kurtulma


Sivilceleri patlatmak yerine onlara çeşitli ev yapımı ya da kimyasal maskeler yardımı ile bu sorunu çözebiliriz. Asit içeren çeşitli meyve ve sebzeleri sivilceli olan bölgelerinize sürerek ve bir süre bekleterek ılık su yardımı ile yıkadığınız takdirde sonucunun zamanla tekrarlanarak mükemmel olduğunu göreceksiniz.

Aynı zamanda piyasada bulunan güzel ve sahte olmayan maskeleri de kullanarak bu çözümü daha da hızlandırabilirsiniz. Sivilce için hem asitli meyveyi hem de maskeyi kullandığınız takdirde sonucum mükemmel olacağını göreceksiniz.

Sivilceler Patlatılmamalı

Tek sıkıntılı durum kendiniz sivilceye el ile ya da kesici bir alet yardımı ile müdahale ederseniz işte o zaman kurtuluşunuz biraz zor olabilir bu sivilcelerden. Sivilceler patlatıldığında çoğalarak çıkma özelliğine sahiptir.

Bu konuya gerekli hassasiyeti gösterirseniz sonucun mükemmel olacağını göreceksiniz. Sivilceyi bide kesinlikle kaşımamalı ve o bölgeyi kaşıyarak kanatmamalısınız. Çünkü bazen o sivilceler bir böcek ısırığından ibaret olmuş olabilmektedir.

Sorularınızı yorum bölümünden güzellik uzmanımıza iletebilirsiniz

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir