Sivilce İzinden Kurtulmanız İçin Öneriler


Sivilce izleri günümüzde oldukça dert yakınılan bir problem haline gelmiştir. Peki bu izlerden kurtulmak mümkün müdür ?

Elbette ki mümkündür. Evlerinizde hiç bir estetik ameliyat ya da hiç bir cerrahi yönteme ihtiyaç duymadan da çok rahat, etkili ve hızlı bir şekilde bu başa bela sivilce izlerinden kurtulabilirsiniz.


Sivilce İzinden Kurtulmanız İçin Öneriler


Şimdi sizlere sivilce izlerinden kurtulmanız için öneriler vereceğiz.

Aslında yöntem oldukça basit ve pratik . Bin bir derde deva çınar yaprağını her yerden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Bir kabın içerisine beş ve ya altı tane çınar yaprağın koyarak üzerine bir su bardağı kadar su ilave ediniz ve kaynatın .

Çınar yaprağının rengi suya geçecek ve hafif yeşil ile sarımtırak bir su elde edeceksiniz. Bu suyu soğutun ve içerisine bir yemek kaşığı kadar nemlendirici krem ve bir iki tane defne yaprağı atın.

Elde ettiğiniz bu karışımı bir gün boyunca serin bir ortamda muhafaza ederek karışımın iyice yoğunlaşmasını sağlayın.

Karışımı yüzünüze uygulamadan önce ılık bir buhar tutarak gözeneklerin açılmasını sağlayın. Sonrasında karışımı yüzünüze temiz bir pamuk yardımı ile iyice yedirin ve yaklaşık yarım saat bekletin.

Daha sonra yüzünüzü gül suyu ile yine bir pamukla güzelce siliniz. Yaklaşık olarak beş dakika bekledikten sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayın.

Bu işlemleri uyguladığınız takdirde bir ay gibi kısa bir zaman sürecinde sizlerde sivilce izlerinde ciddi bir değişim gözlemleyeceksiniz. Tabi bu ancak bu işlemleri düzenli olarak uyguladığınız sürece geçerli.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir