Siyah Noktalar İçin Maske Tarifleri


Siyah nokta problemi olan ciltlerde cildi temizleyen, kirleri ve yağlı yapıyı derinlemesine uzaklaştıran peeling ve maskeler oldukça etkili ve yararlı olmaktadır. Bu nedenle hanımlar yana yakıla evde kendileri doğal malzemelerle yapacakları peeling özelliği de bulunan maske tarifleri aramaktadır. Bu yazımızda birkaç siyah nokta maskesi tarifi bularak uygulayabilirsiniz. Uygulamaları düzenli yaptığınız takdirde siyah noktalardan nasıl kurtulduğunuza siz dahi şaşıracaksınız.

Siyah Noktalar İçin Maskeler


Siyah Noktalar İçin Maske Tarifleri


Maske 1: İlk maske tarifimizde birer çay kaşığı toz şeker ve Türk kahvesini biraz balla karıştırdıktan sonra sorunlu bölgeye dairesel hareketlerle uygulayın. 15 dakikalık bekleme süresinin sonunda ılık suyla yıkayarak maskeyi cildinizden temizleyin.

Maske 2: Elma sirkesi ve toz kilin faydalarından yararlanmak için iki malzemeyi iyice karıştırıp krem kıvamına getirin. Ardından dairesel hareketlerle cildinize uygulayıp 10-15 dakika bekletip yine ılık suyla temizleyin.

Maske 3: Yarım yemek kaşığı toz tarçını bir yemek kaşığı bal ile karıştırın. Ardından parmak uçlarınızla sorunlu bölgeye yedirerek sürün, 10 dakika bekleyin ve ılık suyla yıkayın.

Siyah Nokta Uygulamalarında Öneriler

Yukarıda vermiş olduğumuz basit ve çok etkili maskelerden daha kısa sürede sonuç almak ve siyah noktalardan sonsuza kadar kurtulmak istiyorsanız bazı konulara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunlardan en önemlisi her gün cilt temizliği yapmaktır. Cilt temizliğinin dışında haftada iki defa da peeling yapmanızı öneriyoruz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir