Siyah Noktalara Kesin Çözüm Kahve Peelingi


Siyah noktaların tamamen temizlenmesi ve yeniden oluşmaması için ciltteki yağın dengelenmesi için kahve peelingi harika bir üründür.

Bu peelingi evde ucuz malzemelerle hazırlamak ve uygulamak da bir o kadar kolay. Siyah nokta problemini çözmek için para harcamaya gerek yok işin sırrı mutfağınızda gizli.


Siyah Noktalara Kesin Çözüm Kahve Peelingi


Kahve Peelinginin Yapılışı ve Uygulanışı

Bu basit ama etkili peelingi hazırlamak için 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi ve 1 tatlı kaşığı zeytin yağına ihtiyacınız olacak. Malzemeleri bir kasede güzelce karıştırdıktan sonra siyah nokta problemi olan kısımlar öncelikli olmak üzere tüm cildinize parmak hareketleriyle hafifçe sürterek uygulayın.

Dairesel hareketlerle bir süre masaj yaptıktan sonra ılık suyla cildinizi temizleyin. Bu peelingi siyah noktaları olanların haftada bir yapması oldukça etkili olmaktadır. Ancak cildi çok yağlı tipte olanlar kesinlikle 4-5 günde bir uygulamalıdır.

Kahve Peelinginin Yararları

Bildiğiniz üzere peelinglerin en önemli özelliği tanecikli bir yapısının olması ve bu yapısı sayesinde ciltteki gözenekleri etkili bir şekilde temizlemeye yardımcı olmasıdır. Kahve bu anlamda temizleyici etkiye sahip olmasının yanında taneciklerinin küçük olması nedeniyle gözeneklere ve cilde asla zarar vermemektedir.

Ayrıca bilindiği üzere kahve kafein bakımından zengin olduğu için antioksidan özellik göstermekte ve cildin nefes almasını sağlamaktadır.

Öte yandan peelingin içinde bulunan zeytinyağının E vitaminince zengin olması cilt hem daha sağlıklı görünmekte hem de pembe bir hoşluk kazanmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir