Yağlı Ciltler için Kil Maskesi


Daha güzel bir cilt için her gün farklı yöntemlere göz atsak da cildimize uygun kil maskesi bulmada zaman zaman zorlanıyoruz.

Hal böyle olunca biraz araştırmak ve ince eleyip sık dokumak gerekiyor. Özellikle genç-orta yaş bayanların cilt bakımı ve cilt güzelliğini kazanmak için uyguladığı cilt maskelerinden olan kil maskesi içerdiği doğal ürünlerle cildi besler ve cildin ihtiyacı olan besinleri alarak canlanmasına yardımcı olur.


Yağlı Ciltler için Kil Maskesi


Yağlı ciltler için kil maskesini uygulayacağımız bu yazımızda daha önceden tecrübe sahibi olan ziyaretçilerimizin de yorumlarıyla katılımlarını beklemekte olduğumuzu belirmek isteriz.

Yağlı Ciltler için Kil Maskesi gerekli malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı beyaz kil
  • 1 çay kaşığı vazelin
  • 1 tatlı kaşığı portakal suyu
  • 1 tatlı kaşığı elma suyu
  • Yarım limon (Orta büyüklükte bir limonun yarısı)

İlk olarak uygun büyüklükte bir kap içerisinde gerekli malzemeleri ekleyerek krem kıvamına gelinceye kadar karıştırıyoruz.

Krem kıvamına ulaşınca daha önceden ılık suyla ön temizlik yaptığımız cildimize maskemizi uyguluyor ve yaklaşık 10 dakika kadar bekliyoruz.

kil-maskesi-yagli-ciltler

(Süreyi aşmamaya çalışın!) Sonrasında cildimizi tekrar ılık suyla iyice duruluyoruz.

Bu maskeyi haftada bir kez uygulayarak ciltteki yağ dengesini ideal düzeyine getirebilir ve sivilce lekelerinden kurtularak cildinizi güzelleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir