Yanakta Çıkan Sivilceler İçin Maske


Özellikle ergenlik döneminde oluşan sivilceler bir kişi için çok rahatsızlık vermektedir ve bu sivilceler için vücut ve yüz bakımı seti satan dükkânlarda toz halinde veya sıvı şeklinde maskeler satılmaktadır.

Bir de bu maskelerin evinizde sizin tarafınızdan hazırlayabilecek olduğunuz oldukça yararlı maskeler vardır. Yanaklarda çıkan sivilcelere bu maskeler sayesinde kurtulabilirsiniz. Yanakta Çıkan Sivilceler İçin Maske hazırlamak istiyorsanız bu anlatımı okuyabilirsiniz.

Yanaktaki Sivilcelerin Tedavisi ve Maske


Yanakta Çıkan Sivilceler İçin Maske


Öncelikle ilk aklımıza gelen maske çeşitlinden birisi muhteşem ikili olan tarçın ve bal maskesi olmaktadır.2 yemek kaşığı bal ile 1 tatlı kaşığı tarçını birbirine güzelce karıştırın ve yanaklarınıza sivilcelerin üstüne ovarak masaj yapar gibi güzelce sürün.

20-25 dakika kadar bir süre ile kurumasını bekletin, kuruduktan sonra yüzünüzü su ile yıkayın. Limon ve yoğurt maskesi ile de sivilcelerin verdiği rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz.

Bir limonu güzelce bir kabın içine sıkın, içine bir tatlı kaşığı kadar yoğurt ekleyin iyice karıştırın karıştırdığınız bu maskeyi yüzünüze aynı şekilde dairesel bir şekilde masaj yapar gibi sürün. 10 dakika kadar bir süre sonunda yüzünüzü suyla yıkayın.

Karbonat Maskesi

Diğer sivilce maskelerinden bir çeşitti ise karbonat maskesidir. Karbonatı bir kabın içine dökün, içine biraz su katın, su yerine limonun suyunu da sıkıp katabilirsiniz macun görünümü alıncaya kadar karıştırın 3 dakika kadar yüzünüze sürün.

Kuruduktan 5 dakika sonra yüzünüzü su ile yıkayın…

Sorularınızı yorum bölümünden güzellik uzmanımıza iletebilirsiniz

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir